Ostrov Duma Key

25. února 2011 v 17:03 | napsala: Dragita |  Recenze knih
Tato knížka se mi dostala do rukou náhodou jako Vánoční dárek, o kterém jsemnetušila. Při počáteční skepsi nad názvem, jsem ale začetla a je to opravdu výborná strhnující knížka. Ano exstují i lepší, ale i slabší. Vřele ji mohu doporučit.

Knížka líčí příběh stavaře, který při nehodě přijde o paži. Bohužel začne mít vzteklou náladu a manželka ho opustí. Aby se z toho nezbláznil jede na doporučení svého doktora na dovolenou. Na ostrov Duma Key. Vzpoměl si totiž, že kdysi maloval a tady bude zřejmě to správné tiché místo co potřebuje. Jenže tento ostrov není zdaleka tak klidný jak se zdá, má temnou minulost, která mu nedá spát. Na jeho schodech se objevují postavy mrtvých holčiček a polovinu ostrova pokrývá záhadná džungle, kde se skoro nedá dýchat. Když Edgar maluje, dostane se do takového tranzu a vše co namaluje, se pak také stane. Jeho obrazy jsou jakoby magicky poutavé, a tak je raději začne vystavovat, než aby je měl doa pohromadě. Má velký úspěch.

Mezitím se kolem ostrova začně objevovat divná narezlá loď, která vypadá úplně prázdná. Ale není, je to loď duchů. Příboj narážející na lastury občas zní jako chřestění kostí. Edgar začně pronikat do tajemství ostrova a málem ho to stojí život. Na ostrově se totiž skrývá něco velmi zlého....

V knížce se prolýnají dvě časové roviny. Když je Edgar na ostrově, a pak také osud rodiny, která to tu vlastnila na začátku 20.století.
Místy je kniha opravdu děsivá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama