paní Archivová

25. února 2011 v 16:50 | napsala: Lily |  Zajímavé literární stránky
Další blogerka-spisovatelka, kterou vám představím, vystupuje pod přezdívkou Paní archivová a je autorkou blogu s názvem Archivníček na adrese www.ff-miraella.blog.cz. Tentokrát zaje z jiného soudku. Jedná se o déle píšící autorku, svůj blog vede asi tři a půl roku.

Do její tvorby spadají kapitolové a i jednorázové povídky, drabble i verše. Nejčastějším tématem jejích povídek je svět Harryho Pottera, přičemž prostor dostávají různé postavy, nejen nejčastěji omílaný Harry, Draco a Severus. Osobně se mi líbí třeba povídka o Fenriru Šedohřbetovi. Můžete si přečíst úryvek.

- úryvek z povídky Zrůdou se nerodíš
Když zhasíná lampa a poslední můry bloudí tmou v naději, že znovu rozbřeskne, stává se noc bezútěšnou a nekonečnou nicotou, která výsměšně hladí po tváři. A když i ta poslední můra odlétne, samota a ticho jsou tak tíživé, že se noc stane pastí. Krčí se v rohu a snaží se nemyslet, nebýt. Drobná schoulená postava, sotva dvanáctiletý chlapec. Ani nejtemnější noc se nemůže rovnat černotě jeho mysli. Ani nejstrašidelnější příběh není horší, než dobře ukrytá zákoutí jeho vzpomínek, tužeb a snů. Vyvrhel, malý a týraný, nechtěný, nevítaný. Jako zablešený pes, kterého není nikomu líto vykopnout ze svého prahu do špíny ulice.

Autorka píše velmi zajímavě, svojí bohatou slovní zásobou vás skvěle vtáhne do děje a vyvolá pocity a emoce. Mezi jejími povídkami najdete smutné, tragické, depresivní, romantické i humorné kousky různých žánrů včetně slash a femslash. Rozhodně stojí za přečtení, jistě vás zaujme tak jako mě.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Denaille nebo Estel...vyber si :p Denaille nebo Estel...vyber si :p | Web | 13. května 2011 v 18:55 | Reagovat

Mirealla, jak ji znám pod přezdívkou ještě já, je dokonalost, co se psaní týče. :) Rozhodně doporučuju přečíst všechno.

2 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 1. června 2011 v 6:30 | Reagovat

"Spisovatelka, která píše povídky převážně ze světa Harryho Pottera."

Nepřijde vám na tomto spojení nic divného? :-D Já osobně bych nenapsala blogerka-spisovatelka, "píšící blogerka" nebo "literárně tvůrčí blogerka", být spisovatelem je trochu o něčem jiném a v této souvislosti to zní přinejmenším úsměvně. :-)

Blogerka-spisovatelka je třeba Renata Štulcová, nebo Daniela Mičanová... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama