Od borců přes upíry až do Podzemí

21. března 2011 v 14:33 | napsal: Fekler |  Knihovna

Také se vám občas stalo, že vás přepadla nečekaná chvilka slabosti a vy jste místo zapnutí počítače, či civění na nějaký nekonečný seriál dostali chuť přečíst si nějakou pěknou knihu? Jenomže jakou z toho oceánu knih ulovit? Na tuto otázku vám snad pomůže odpovědět nová rubrika Knihovna, ve které vám pokaždé představím pět knih, které by vám rozhodně neměly uniknout. Tak se chytněte svých stolů, protože právě začínáme.

Borcův kodex

Nakladatelství: Argo, 208 stran
Kniha Borcův kodex - obálka
Jasná volba pro každého "parťáka", který hledá zaručený návod, jak zapůsobit na holky. Je totiž nad slunce jasné, že jediný, kdo vám může s něčím takovým poradit, je... počkejte si na to... Barney Stinson ze skvělého sitcomu How I met your mother. Jeho metody jsou praštěné, ale fungují pokaždé(pokud jste hrdina televiznho seriálu). No tak dobře, možná že to nefunguje, ale rozhodně se při čtení Borcova kodexu nebudete nudit. To vám zaručuji.

Škola noci 1: Označená

Nakladatelství: Knižní web, 299 stran
Škola noci 1 - Označená

Pokud jste dívka a Barneyho kodex se vám hnusí, mám tu pro vás dílko, které vám určitě zvedne náladu. Kdesi v předalecé Americe se spolčila matka s dcerou P.C.(ne, to není zkratka pro počítač) a Kristin Castovi, které s největší pravděpodobností četly Stmívání a Harryho Pottera. Obě tato zmíněná díla se stala hitem a tak si tyto dvě dámy řekly, že oboje spojí a budou mít hit z vlastních per.
Zrodila se tedy fantasy série Škola noci, v jejímž prvním díle se seznámíme s typickou americkou puberťačkou Zoey Redbirdovou, která je vcelku úplně normální až na to, že občas lidem kolem sebe pije krev a to doslova. Zoey se totiž promění v upírku a musí se přestěhovat do tajemné Školy noci, kde se učí upírským dovednostem a také... ehm divadlu a literatuře.
No a pokud vás tento lákavý děj milé čtenářky nepřesvědčil, pak vězte, že je tam jeden krásný, zádumčivý upír a to... dál už psát nemusím, protože všichni místo tohoto článku čtou Školu noci.

Glee- Jak to začalo

Nakladatelství: Cooboo, 192 stran
Glee - Jak to začalo

Pokud přeci jen někdo zůstal, tak teď vytahuji z klobouku už druhou knihu podle televizního seriálu. Jedná se o Glee- Jak to začalo. No a už z názvu je jasné, že kniha se točí kolem toho, co se dělo před událostmi z televizního seriálu. Že neznáte Glee? Nemějte strach, moje devadesátiletá babička ho taky nezná a pak ještě... no už jenom vy.

Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela: Alchymista

Nakladatelství: Knižní web, 400 stran

Kniha, která se tváří nenápadně a mnoho lidí o ní neví, ale vězte, že jde o začátek napínavé fantasy ságy, která vás po pár stranách pohltí.
Josh a Sophie jsou dvojčata. Obě mají neuvěřitelnou moc, která v nich dřímá. Oni o ní nemají ani tušení. A pak potkají Nikolase Flamela, muže, který je starý několik staletí a buď umí čarovat nebo má vynikajícího plastického chirurga. pokud vám to jméno něco říká, pak máte pravdu. Je to ten Nikolas Flamel, o kterém se zmínil profesor Brumbál v Harry Potterovi a kameni mudrců.
Ponořte se do dechberoucího vyprávění od mistra fantasy Michaela Scotta.

Ztracený svět v Podzemí

Nakladatelství: Fragment, 344 stran
Více informací o knize:Ztracený svět v PODZEMÍ

A poslední knihou dnešního výběru je Ztracený svět v Podzemí od Rodericka Gordona a Briana Williamse. Oba britští autoři vytvořili ságu, která se vyrovnává Harrymu Potterovi a přesto v ní není žádné kouzlo.
Mladý Will Burrows se svým kamarádem Chesterem narazí na záhadný svět v podzemí, kterému vládnou zlí Styxové. Styxům ale nestačí jen vládnout podzemní říši, chtějí proniknout i na Povrch a celý ho ovládnout. Proto vymysleli krutý plán na vyhlazení lidstva a jedině Will s Chesterem jim v tom můžou zabránit.
V této fantasy se temnou nocí neplíží žáný upír s nagelovanými vlasy, ani nikde nepoletuje čaroděj na splašeném koštěti a právě proto je tak jedinečná. Autoři vbás dokáží natolik zaujmout, že vám ani nebudeou vadit různá historická a přírodovědná fakta a o tom jsem se pravděpodobně neměl zmínit, protože teď neexistuje žádná šance, že si knihu přečtete.

Tak a to je konec. Doufám, že ne můj na pozici redaktora. Pokud jste některou ze zmíněných knih četli, napište do komentářů svůj názor. Názor můžete vyjádřit i na adresu článku, ale prosím, jemně.
Zase příště nasečtěnou.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 28. února 2012 v 10:02 | Reagovat

Zajímavé tipy, věru! Po Flamelovi pošilhávám už pěkně dlouho. Školu noci asi nemusím, ale myslím, že své příznivce taky najde... Podzemí vypadá taky lákavě! A tu první? Přenechám klukům... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama