Rozhovor s Le fille Ash

11. března 2011 v 23:02 | napsal: Ettelëa Dragons |  Rozhovory
Dnešní rozhovor jsem se rozhodla udělat s šéfredaktorkou tohoto časopisu Numero Un - Le fille Ash


1. Zdravím, takže první otázka je myslím jasná, kdo nebo co tě přivedlo na nápad vytvořit online literární časopis Numero Un - http://numero-un.blog.cz/ ?
--
Co mne k tomu vedlo? Zkus si do vyhledávače zadat pojem ,,online literární časopis.,, Nevyjede ti nic (Tedy, v této dob už Jednička ;-) Ale dříve tam nebylo nic. Žádný online magazín zaměřený na literaturu. Proto jsem se rozhodla, že ho založím.
 
2. Seznam nás prosím s tím, co v Numeru Un všechno najdeme.
--
Vše. Vše co se týká literatury. Rozhovory, recenze knih, ale také povídky od redaktorů. Časem bych chtěla přidat ještě soutěže a zapojit nějak čtenáře do dění časopisu.
 
3. Máš s časopisem do budoucna nějaké plány?
--
Ano. Určitě bych ho chtěla více propagovat a získat tím větší množství kvalitních čtenářů. Jsem známá přesuny… ne, časopis už opravdu přesouvat nehodlám ;-)
4. Ale nevěnuješ se jen tomuto časopisu, ale máš i svůj vlastní blog: http://ashinin.wordpress.com/ na kterém najdeme tvoji všemožnou tvorbu, prozradíš nám, co všechno?
--
Hlavně povídky a básně. Také nějaké články na různá témata, která mi jsou nějakým způsobem blízká. Nejvíce pyšná jsem asi na rubriku Best of Youtbe, do které vkládám videa a mé komentáře k nim, které byste na youtube určitě nehledali.
 
5. Tvůj blog je skutečně autorský a kvalitní, jsi také členem autorské tlupy a klubu snílků. Zkoušela jsi také Autorský klub? Jaký na něj máš názor?
--
Ano. Za to, že jsem členem lupy, jsem moc ráda. Je to pro mne velká čest. Stejně tak u Snílků. Do Klubu jsem si přihlášku dala, ale vzhlede k tomu, že jsem blog nedávno přesunula, mě nepřijmou. Nevadí mi to. Na AK svůj názor mám. Myslím si, že vše se ještě může změnit, ale nevypadá to, že to bude v brzké dbě. Administrátoři se snaží, ale členové jsou stále více nespokojení. Až budou spokojení ti, AK zase půjde nahoru.
 
6. Věnuješ se i psaní povídek, jaký literární žánr máš nejraději?
--
Fantasy a sci-fi. Tam mám možnost dělat si opravdu co chci. Svět si můžu od základů postavit sama, dát hrdinům různé schopnosti a tak dále. Odjakživa mne fantasy fascinovalo, a proto mu zůstávám věrná i v povídkách. Nedokázala bych napsat třeba něco, jako romantický příběh.

7. Jak dlouho se už psaní věnuješ?
--
No, když to počítám, tak plně se mu věnuji nyní sedm měsíců.

8. Pamatuješ si na svou první povídku?
--
Ano. Až moc dobře. Příběh strachu to je. Také ho můžete najít u mě na blogu, ale berte to jako takovou retro vložku. To víte, začátky. Tu jsem napsala před šesti lety.

9. Jaký svůj dosavadní úspěch ve spisovatelské činnosti pokládáš za nejcennější, kterého si nejvíce vážíš?
--
Zatím přijetí do Sborníku 2010. Ale věřím, že ještě nějaké úspěchy (no, abych to nezakřikla), přijdou. Našla jsem několik literárních soutěží, kterých se chci zúčastnit, tak uvidím. Jinak za úspěch považuji každého nového čtenáře a každý komentář na blogu, ze kterého poznám, že pisatel článek doopravdy četl.

10. Máš nějaký svůj cíl, kterého chceš v psaní dosáhnout?
--
Jistě. Vydat nějakou knihu. Najít se na pultě knihkupectví, to by bylo!

11. Máš nějaký literární vzor, nějakého oblíbeného spisovatele?
--
Ne. Ne. Ne. Vzory si nedělám, nemám to ráda.

12. A jaké knihy nejraději čteš, co nám můžeš doporučit?
--
Nejraději čtu fantasy a dobrodružné knihy. A také cestopisy. Pána prstenů snad ani doporučovat nemusím, ne? Pro ty, co mají rádi dobrodružství, tak doporučím S Matydlou po Indu. Je to úžasně napsaný cestopis.

Tak jsme u konce a mě nezbývá než popřát, ať se ti daří jak s tvým blogem, tak s Numerem Un. Měj se a děkuji za rozhovor.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Elise Elise | Web | 12. března 2011 v 12:12 | Reagovat

Sci-fi čtu také moc ráda, ale že bych dokázala napsat povídky, se říci nedá. Každý spisovat určitě touží po slavě, kterou mu přinese krásně napsaná knížka položená ve výloze.

2 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 12. března 2011 v 14:58 | Reagovat

Bude se N-U hlásit do AK?

3 Le fille Ash Le fille Ash | E-mail | Web | 12. března 2011 v 14:59 | Reagovat

[2]: No, nad tím jsem nepřemýšlela... nevím ale, jestli je to dobrý nápad...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama