Stephen King - TO

5. března 2011 v 12:06 | napsal: Dragita |  Recenze knih

Je to zatím jeho nepropracovanější kniha, která mi úplně vyrazila dech. Na svůj žebříček ji řadím na první místo a jen tak něco ji nesesadí. Bohužel je taková náročnější. Protože je značně obsáhlá a takového filosofičtějšího rázu, nemluvím o prolínání různých dějových a časových linií. V jednu chvíli knížka skočí o padesát let dopředu atd. Žádná jiná Kingova knížka není ani zdaleka tak propracovaná, složitá a šíleně poutavá, že rozhodně stojí za to se na ni mrknout. Vřele doporučuju.

Četla jsem tuto knihu tři týdny a při posledních stránkách jsem měla úplně zatajený dech, nechá vás totiž napjatý až do poslední stránky. Nebudete ji chtít odložit;)
Aspoň stručný děj, abyste měli tak představu o co tam jde, ikdyž nevystihnu úplně všechno- Hlavními hrdiny je sedm dětí, žijících v Derry v padesátých letech. V jejich městě, ale záhadně mizí děti, a pak jsou mrtvé a znetvořeně někde zase nalezeny. Předtím než děti umřou vidí vždy něco co dospělý nevidí- buď ožije socha, nebo se objeví mumie, klaun se stříbrnýma očima- ale bohužel to nejsou jen dětské halucinace, je to odvrácená tvář města Derry, které vybírá věc, které se dotyčné díte bojí a tou ho zabije. Ale těchto sedm dětí se mu zabít nepodaří, dokonce je stmelí dohoromady a začnou proti TOMU bojovat. Bohužel To nezabijí. Když dospějí TO se v Derry objeví znovu- dokáží se TOMU postavit znova? Nebo už ztratili moc, kterou děti vládnou -fantazii? Jen se nebojte a půjčte si tu knihu, opravdu velmi poutavá a psaná místy i hovorovým jazykem.
Četla jsem jsem ji před pár lety a pořád ve mě zanechala silný dojem a dosud ji žádná kniha nepřekonala (možná budu soudit jinak až přečtu celou ságu Temná věž). Pokud vás jejích tísíc stránek neodradí, slibuji navšední zážitek;)
by Dragita
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 5. března 2011 v 14:18 | Reagovat

To je jedna z nejúžasnějších knih, které jsem měla tu čest přečíst. Stephen King přišel s novou myšlenkou - neexistuje jediné zlo. To je příšera, která ztělesňuje noční můry každého jedince. To na sebe bere podobu největšího přízraku a strašáka každého z dětí. Ať je to mumie, obrovský pták, slizská příšera - nebo vlastní otec. To je román s minulostí, přítomností a budoucností, je to jak divoká jízda horskou dráhou, kdy se nestačíte ani nadechnout a řítíte se další zatáčkou a dalším propadem a stoupáním.
Přečtěte si TO.
Nebudete litovat.

2 myanmar myanmar | Web | 4. prosince 2011 v 9:44 | Reagovat

Výborná knížka, taky bych jí zařadila mezi nejlepší Kingova díla. Geniální myšlenka a geniální zpracování. Je to sice celkem "bible", ale nezačne nudit.

Četlas Osvícení? To je taky naprosto úžasná knížka - pár nocí jsem měla problém s usínáním :) A nebo Misery - ta je zase geniální v tom, na jak malém prostoru se celý příběh odehrává.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama