Povídkář

12. dubna 2011 v 18:49 | napsala: Lily |  Zajímavé literární stránky
V minulém článku jsem vám představila povídkovou soutěž, tentokrát vám poradím co dělat, když nevíte kde začít. Vlastě vám s tím poradí nástroj zvaný Povídkář, potažmo jeho tvůrce René Nekuda. Mnozí z vás jistě slyšeli alespoň o jeho on-line kurzu tvůrčího psaní, někteří znají jeho stránky písmeno od písmenka.A někdo o nich možná ještě neslyšel. Ne? Tak to si raději rychle otevřete tuto adresu: www.renenekuda.cz

Já jsem spíše čtenář, nežli spisovatel, přesto mě zde zaujal právě výše zmínění Povídkář. A abych si nemluvila pro sebe, řeknu i vám, co to je. Jedná se o online nástroj, který je zcela zdarma a pomůže vám se začátkem vašeho příběhu. Zcela náhodně generuje postavy, místa, témata a úvodní věty, kterými se můžete nechat inspirovat a více je rozvinout za pomoci vlastní fantazie. Zároveň je to i určitá výzva, zkusit napsat o tématu, jaké jste vůbec neplánovali a nikdy by vás nenapadlo. Kromě toho na dané stránce naleznete i rady, jak postupovat dál, nebo cvičení. Doporučuji všem začínajícím pisálkům, ale i těm, kteří se chtějí procvičit nebo zkusit něco nového.

Takže, ruce na klávesnici ( případně do ruky propisku, pero nebo husí brk), otevřít Word (či zajistit čistý list papíru nebo pergamenu) a s chutí do psaní!
Stačí otevřít Povídkář na níže uvedené adrese:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jan Jan | Web | 12. dubna 2011 v 18:57 | Reagovat

Ahoojky... máš moc krásný blog a já jsem si založil také blog a mám na něm soutěže  o hodnotné ceny. Jen mi na ten blog nikdo nechodí, tak tě chci poprosit, aby ses koukla na můj WEB a třeba si tam vybereš i nějakou soutěž.. Moc lidí tam nesoutěží, takže je velká šance na výhru ;) Na můj blog se dostaneš tak, že klikneš na kolonku WEB tady u komentáře ;) a Děkuji ti moc :)P.S. Neníí to žádný podvod. Nejsem jako ostatní a je mi 19 let. tkže soutěže můžu pořádat ;)

2 Dragita Dragita | Web | 14. dubna 2011 v 11:54 | Reagovat

povídkář znám a rozhodně mě láká si něco vyzkoušet :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama