Suzanne Collins - Hunger games - Aréna smrti

6. června 2011 v 23:26 | napsal:Dragita |  Recenze knih
Váhala jsem nad touto knihou. Všude skvělé recenze, zajímavé téma, ale pořád mi ležela na poličce. Nechtěla jsem, aby byla stejná jako Běžící muž. Jenže v knihovně je velmi žádaná a já ji měla do týdne vrátit.
V pátek odpoledne jsem začala číst a hned mě praštil do očí ten divný čas. O Odstínu života se psalo, že je v těžkém přítomném čase, ale na tuto knihu to fakt nemělo. Ze začátku mě to strašně rušilo, že jsem nevěděla, jestli číst dál.
Vydržela jsem a kolem čtyřicáté strany mě to tak chytlo, že všechny povinnosti šly stranou a já to na jeden zátah celé přečetla. Můj dojem? WOW!To byla kniha, rozdýchávala jsem ji ještě půl hodiny a ani potom jsem nemohla usnout. To, že bylo po druhé v noci, mi nepřidalo.Takhle mě zatím odrovnala pouze Smečka.
Teď mi zbývá jediné, počkat si pár měsíců na druhý díl, protože celá série je beznadějně zarezervovaná a má peněženka zeje prázdnotou;)
Příběh se odehrává v daleké budoucnosti, kdy v bývalé severní Americe exsituje země Panem s hlavním městem Kapitolem a dvanácti kraji. Kapitol září jako nablýskaná perla, přeplněná moderními technologiemi, zatímco kraje jsou na úrovni středověku a neustále tam zabíjí hlad.
V nechudším dvanáctém kraji potkáme Katniss, šestnáctiletou dívku, která už se léta musí starat i svou rodinu, lovit zvěř a obchodovat na černém trhu. Po lesích se potuluje s kamarádem Hurikánem (anglická verze jména se mi líbí víc - Gale). Jednou v roce se konají Hladové hry, jako připomínka na dávnou vzpouru krajů proti Kapitolu. Z každého kraje je vylosována jedna dívka a jeden chlapec, kteří potom v Aréně bojují na život a na smrt.
Jenže vylosovali sestru Katniss, malou Prim, které je teprve dvanáct let a měla v osudí jen jeden lísteček. Katniss samotná, jich tam měla už přes čtyřicet. Když se tam totiž děti nechali vložit vícekrát, dostali obilí a olej na celý rok, pro jednu osobu. Nemohla připustit, aby ji odvedli sestru, tak se přihlásila jako dobrovolnice místo ní.
Jako druhý, byl vylosovaný syn pekaře Peeta Mellark, který jí kdysi zachránil život tím, že jí daroval připálené bochníky chleba.
Nevěděla jsem, co mám očekávat, ale autorka mě velmi překvapila. Jakmile přijeli do Kapitolu, starali se o ně, jako o hvězdy. Spousta jídla, vizážisti, přehlídky, interview a výcvik. Čím oblíbenějšími se stali, tí měli více sponzorů, kteří jim mohli posílat do Arény různé dary. Příběh byl natolik nepředvídatelný, takže jsem nemohla odložit knihu, dokud jsem se nedozvěděla pokračování. Kniha neustále překvapovala, na každé stránce, že mi ten divný čas už vůbec nevadil. Musela jsem vědět jak to snimi dopadne, protože náznak lásky by se tam také našel, i když si to Katniss nechtěla přiznat;)
Dragita
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dragita Dragita | Web | 6. června 2011 v 23:27 | Reagovat

omlouvám se za spoždění :-x

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama