Knižní nekonečno!

27. dubna 2012 v 11:21 | autor: Sedmikráska Fée |  Zajímavé literární stránky
Svět knih o všem možném...
Blog, který zaručeně zaujme, získá pozornost...

Ano, představuji vám Abyss, kterou jistě všichni znáte, a její nádherný blog Knižního nekonečna.Něco o blogu
Knižní nekonečno má začátek v prosinci 2009. Abyss, svým jménem Aneta, na svém začátku psala spíše své myšlenky, než recenze. Postupem času se blog proměnil v jeden z nejznámějších (ba snad dokonce nejznámější) knižních blogů na blog.cz
Na blogu jsou pravidelně pořádány soutěže o zajímavé knižní tituly, počátek této tradice leží v březnu 2011.

Abyss byla tak laskavá a poskytla mi několik odpovědí, za což jí moc děkuji!

1. Ptát se, proč sis blog založila, mi přijde celkem běžné. Spíš by mě zajímalo, proč ses rozhodla mít blog o knihách a nevést na něm třeba svůj deníček? A neuvažovala jsi o deníčku?
Když jsem si zakládala blog, tak to bylo se záměrem věnovat se především knihám (a filmům), přitom jsem ovšem na blog psala i své myšlenky a denní útrapy, takže to nebyl úplně čistě knižní blog, ani teď ho tak neberu - řekněme, že když budu mít náladu, tak se na něm klidně budu věnovat čemukoliv :))

2. Spolupracuješ s několika nakladatelstvími. Jak to vlastně všechno začalo?
To je zajímavá otázka, prvotním tahounem byla asi možnost získat ARC od Knižního klubu, pak se to už vezlo. I teď se nebojím říci, že právě KK může za to, že jsou jiná nakladatelství tak zavalována blogery a především, když se to někomu podaří, ostatní se to pak nebojí také zkusit :)) Nejvíc samozřejmě potěší, pokud si někdo všimne vašeho blogu, člověk si pak nepřipadá tolik neviditelný.

3. Jsi velmi oblíbená. Máš dokonce svou vlastní grafičku. Znáš se s ní osobně, nebo je vaše přátelství jen přes spolupráci?
Oblíbenost je věc relativní, spíš myslím, že jsem byla ve správnou dobu na správném místě - což platí také o mé grafik-dámě. Slovo dalo slovo a bylo to. Z očí do očí jsme si zatím nehleděly, dělí nás totiž celá republika, ale jinak se naše komunikace vůbec neomezuje jen na spolupráci a nejčastěji prostě jen tlacháme.

4. Když jsi blog zakládala, co jsi od toho čekala? Chtěla jsi být populární, blogově známá osobnost, nebo jen tichá myška?
Chtěla jsem se prostě jen s někým podělit o své názory, a to nejen knižní, teď mám již vlastně jediný cíl a tím je nezapadnout. A to je poslední dobou opravdu těžké, protože povinností mimo blog je čím dál více.

5. Měla jsi někdy dřív blog? Jestli ano, pozoruješ něco, co se hodně změnilo na blogu Knižního nekonečna?
No Knižní nekonečno je můj první blog, k blogování jsem přišla celkem pozdě, na takové ty poměry, které člověk sleduje na blog.cz :D Ale zase jsem se díky tomu asi vyhla nějakým šílenstvím a rovnou skočila na vlnu, kdy mám blog autorský. Co jsem tak vypozorovala, tak se dříve u mladších dost nosilo jednoduché kopírování (o to více pak vybočovaly výjimky), dnes už mnohem více lidí ví, že lepší je jít cestou své originality.
6. Vyrůstala jsi s Harrym Potterem, třeba jako já :) Taky Ti rodiče zakazovali to pořád dokola číst? :D
Rodiče moc nesledovali co čtu, byli tedy rádi, že trávím tolik času v knihovně, ale jinak si všímali spíš jen tak toho, že ujíždím nejvíc na fantasy :D Což mi taky občas bylo vyčítáno "aby jsi z toho nezblbla - nic se nemá přehánět" ale to už museli mít spíš svůj špatný den, přeci jen mě k fantasy sami dovedli xD

7. Ráda čteš fantasy - máš ráda upíry a jiné horory, nebo se přikláníš spíše k vílám a andílkům?
Abych řekla pravdu, tak jsem si poslední dobou nejvíc oblíbila dystopické tituly a steampunk, knihy z tohoto žánru přináší nejčastěji nové věci a to je dneska potřeba. Pokud už čtu nějaké upíří knihy, tak je fajn pokud patří do urban fantasy. Zapomenout bych neměla ani na klasickou fantasy, kdy se nakladatelství opět více osmělila a zase je z čeho vybírat.

8. Co Tě přimělo k pořádání soutěží?
Tak nad tímhle jsem teď nějakou dobu přemýšlela a nevím, jak na otázku odpovědět :D Začalo to tím, že jsem měla doma knihy, které už jsem tam nechtěla a postupně se to nabalovalo. Jinak moc ráda knihy balím a nadepisuji adresy a udělat někomu radost taky není nejhorší! xD

9. Máš ráda knihy, to je jasné. Ale co další zájmy? Co třeba výtvarné umění nebo hudba?
Hudbu poslouchám, jinak jsem na nástroje levá :D Osm let jsem chodila na uměleckou školu a kreslila, teď už si ale spíš kreslím kreatury v hodinách, nedokážu se donutit ke kreslení zasednout. Svůj volný čas ale ráda trávím se svým hafíkem a pak u filmů (i bez nich) s přáteli. Škola je teď dost časově náročná, takže mimo čtení pak už nezvládám nějaké větší věci a spíše relaxuju a když je hezky, tak na intru trávíme většinu času venku a nabíjíme energii ze sluníčka :)

10. A poslední otázka, když tak miluješ knihy, chceš být spisovatelkou?
Ne :D Já bych spíš chtěla stát za tím, že se nějaké knihy vydají, moc ráda bych se jednou usadila v nějakém nakladatelství.... každý nějak sníme, no ne? :D
Na Abyssině blogu se můžete zapojit do několik Knižních projektů.
A ještě několika dalších...
Adminka spolupracuje hned s několika nakladatelstvími, seznam si můžete přečíst na jejím blogu!
Já moc děkuji Abyss za výpomoc a přeji příjemné počtení a nalezení knihy na přečtení :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendea Vendea | Web | 27. dubna 2012 v 21:16 | Reagovat

Krásnej rozhovor :) Abyss je rozhodně dáma s velkým D a průkopnice :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama