Knižní trh - Březen 2012

1. dubna 2012 v 14:51 | autor: Lady Diabolus Mortem |  Knižní trh
Drazí čtenáři,
dovoluji si vás přivítat u nové rubriky s názvem Knižní trh. Měla jsem to štěstí, že tato úžasná rubrika připadla zrovna mě. O co tedy jde? Pokusím se alespoň jednou měsíčně sepsat několik nově publikovaných knihy, které, podle mého, určitě stojí za pozornost. Do prvního dílu jsem zatím sepsala několik publikací, které zaujaly mne, ale prosím vás, pokud máte nějaké konkrétní požadavky na žánr nebo nakladatelství, rozhodně se nebojte ozvat! Zdroj obrázku najdete, pokud kliknete na název knihy.http://www.nakladatelstvi.hostbrno.cz/img/catalog/obrazek-3/507.jpg
Název: Neumřeš
Autor: Kathrin Schmidtová
Nakladatelství: HOST
Oficiální anotace: Helena Wesendahlová netuší, co se jí stalo. Je v nemocnici, bez vlády nad svým tělem, bez možnosti mluvit, s výpadky paměti. Na cestě zpět do života je konfrontována s cizí ženou, kterou kdysi byla ona sama. Kathrin Schmidtová provází čtenáře na cestě plné překážek, jež musí hrdinka překonat. Jejíma očima vidíme nemocniční pokoj, další pacienty, její tělo, které, jak se zdá, vede svůj vlastní život. Zažijeme s ní namáhavou rehabilitaci, reakce rodiny, obětavé nasazení jejího muže - a úlomkovité vzpomínky na minulost.
http://www.nakladatelstvi.hostbrno.cz/img/catalog/obrazek-3/716.jpg
Autor: Virginie Despentesová
Nakladatelství: HOST
Oficiální anotace: Poněkud dezorientovaná Lucie asistuje při pátrání po zmizelé dospívající dívce. Vyšetřování vede záhadná osoba přezdívaná Hyena a Lucie je po watsonovském způsobu neustále fascinována a často také frustrována efektivitou a někdy až přílišnou přímočarostí, s jakou její kolegyně k případu přistupuje. Vyprávění v první osobě střídají kapitoly v er-formě pojednávající o dalších postavách: o pohřešované puberťačce Valentině, která "spala s každým, kdo se namanul - v domnění, že v posteli se člověk praxí zdokonaluje, stejně jako když cvičí na piáno"; o jejím otci spisovateli, který si napsal své vlastní heslo na Wikipedii; její krásné matce Vanesse, která vždy šla za svým cílem; nebo o "parádním" arabském bratranci Jásinovi. Vyšetřovatelky se vydají do Barcelony, zažijí zvláštní věci a setkají se s řadou roztodivných žen. V okamžiku, kdy už mají řešení na dosah, se však zápletka začne ubírat zcela nečekaným směrem.


U další knihy obrázek sice nepřidám, ale zato píši odkaz na ukázku z něj, kterou najdete ZDE.

Název: Cesta ohněm a jiné povídky
Autor: Jiří Drašar
Nakladatelství: Fragment
Oficiální anotace: Jeden z vítězů soutěže Hledá se autor bestselleru přichází se svou první knihou povídek! Příběhy a postavy, které jsou obyčejné jen zdánlivě, vás pohladí po duši a možná vám budou i trochu povědomé.

http://www.arara.cz/i/imgs_orig/574/445574.jpg
Autor: J. R. Ward
Nakladatelství: Baronet
Oficiální anotace: Sedm smrtelných hříchů. Sedm duší, které musí být zachráněny. Věčný souboj mezi dobrem zlem, mezi spasitelem bez víry a démonem, který chladnokrevně míří za svým cílem a nemá co ztratit. Jim Heron, příslušník tajných armádních jednotek, jehož profesí je zabíjet na rozkaz svých nadřízených, na vykoupení nevěří a hřích považuje za relativní. Jeho neotřesitelný názor se však změní v okamžiku, kdy se stane padlým andělem a dostane za úkol spasit duši sedmi osob, stravovanou jedním ze sedmi hlavních hříchů. A při svém poslání nesmí selhat.
Vincent diPietro zaprodal svou duši hromadění majetku a peněz už ve svých sedmnácti letech a ze svých nároků nehodlá slevit až do chvíle, kdy se seznámí s jedním ze svých zaměstnanců, drsným, upřímným a samorostlým motorkářem, který se prohlásí za jeho spasitele. Vinův život je pevně spjatý s okouzlující kráskou, kterou se rozhodl požádat o ruku, avšak v kritickém okamžiku se seznamuje s ženou, díky níž zpochybní nejen svůj vytčený cíl, ale i svou volbu a touhu svého srdce a spolu se svým zachráncem se rozhodne zapojit do souboje o osvobození své vlastní duše.
http://data.bux.cz/book/003/508/0035081/large.jpgNázev: Sestra
Autor: Rosamund Luptonová
Nakladatelství: Ikar
Oficiální anotace: Psychologický román okořeněný prvky detektivky a thrilleru zkoumá mezilidské vztahy, sílu lidského ducha a ohledává hranice, jež jsme ochotni překročit na cestě za svým cílem. Beatrice se dovídá strašnou zprávu, že její mladší sestra Tess se pohřešuje. Přilétá do Londýna jen proto, aby se dozvěděla, že ji nalezli mrtvou - a prý je to sebevražda. S tím se Bee odmítá smířit a zatímco v duchu rozmlouvá s milovanou Tess, pouští se do pátrání po jejím vrahovi.
Autor: Michaela Burdová
Nakladatelství: Fragment
Oficiální anotace: Tajemný labyrint v horách ukrývá tvora, který dávno zapomněl, kým býval. Přesto čeká na Vyvolenou, která ale jeho hlas slyšet nechce. Isgraël mezitím chystá poslední úder, který zmaří všechny naděje na záchranu. Nikdo ale netuší, že přitom osvobodil prastaré zlo, před kterým nikdo neuteče...

Čtvrtý díl navazuje na předchozí Křišťály moci - Zrada temného elfa, Křišťály moci - Hněv Pána ohně a Křišťály moci - Věž zkázy.

Tak, pět knih uplynulých měsíců máme za sebou. Posílejte tipy na knižní novinky, pokud nějaká najdete. Doufám, že v tomto výběru najdete knihu, která se vám bude líbit. Pokud vám chybí nějaký konkrétní žánr nebo nakladatelství, nebojte se ozvat!

Ještě jsem měla v plánu sem napsat dvě knihy od jednoho konkrétního nakladatelství, ale jelikož téměř začíná, rozhodla jsem se ho tu jen v krátkosti propagovat. Žádná reklama, jedná se jen o osobní zaujetí.
Jedná se o Undergroundové nakladatelství Pravěk sídlící na TOMTO blogu. Jedná se o nakladatelství, které víceméně brojí proti komerčním autorům. Již v úvodu se dočtete toto:

"Ahoj!
Jsme tu pro všechny, kteří se nebojí vyslat do světa své povídky, básně či postřehy. Pokud píšeš do šuplíku, protože se ti nechce někde tlačit ve frontě neznámých autorů a čekat, až tě vezme někdo na milost a schválí ti tvé dílo k vydání, Pravěk je tu právě pro tebe! Vydáváme dle dohody cokoliv, co nevypadá jako použitý toaletní papír. Chceme tak rozšířit okrajové autory a hlavně ukázat, že nezávislá a nekomerční tištěná média ještě nezanikla..."
Již dnes zde můžete najít několik velmi zajímavých děl. A to nejen z tohoto roku, ale také z roku předešlého.
Tímto bych se s vámi chtěla rozloučit a zároveň vás pozvat k příštímu Knižnímu trhu!

Nakladatelství:
Fragment (odkaz)
Ikar (odkaz)
HOST (odkaz)
Baronet (odkaz)

Tak příští měsíc!
Lady Diabolus Mortem
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lady Diabolus Mortem z Numéro-un Lady Diabolus Mortem z Numéro-un | Web | 1. dubna 2012 v 15:12 | Reagovat

Omlouvám se za ty odkazy, ale pokud kliknete na celý článek, vrátí se do původní verze bez odkazů. Proto prosím o strpení, pokusím se je tam nějak dostat.
PS.: Pozná se to u toho úvodu. Kliknete na c.č. a on tam jaksi... je úplně jinak.

2 NikaRoovy NikaRoovy | Web | 1. dubna 2012 v 15:45 | Reagovat

Vypadají zajímavě. Křišťály moci jsem již četla, úžasné. Na některé ostatní se určitě podívám!

3 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 1. dubna 2012 v 18:21 | Reagovat

To je dobrý počin, tahle rubrika...

4 Vendy Vendy | Web | 3. dubna 2012 v 18:58 | Reagovat

"Sestru" jsem dnes objevila v katalogu Knižního klubu, vypadá zajímavě.
Ostatní tituly, které tu uvádíš, též!
Jinak doporučuji pro příští rubriku - Incarceron a Saphique, autorka Catherine Fisherová. Teď dočítám Saphique a je to fakt pecka. (Prý se to má i točit, jsem zvědava, jestli z toho udělají něco v kvalitě Matrixu nebo v nekvalitě Eragona...) :-?  :-)

5 Vendy Vendy | Web | 3. dubna 2012 v 18:58 | Reagovat

P.S. oprava - píše se správně Inkarceron ;-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama