In Progress, díl 10.

31. května 2012 v 15:21 | autor: Benda z Monia |  Dlouhé povídky
"No vida!" postavil se Leonard. "Tak se do toho dáme!"
Kirk došel k bratrovi, z ramene shodil batoh a položil jej na podlahu. Dřepl si, otevřel velkou kapsu a vytáhl těžký tmavý kufřík. Když i ten položil na podlohu, ponořil ruce zpět do batohu a vytáhl malou hnědou krabičku. Mladší z bratrů otevřel kufřík a začal si prohlížet nářadí. Na čele se mu při přemýšlení utvořila malá rýha, ale nevydržela tam dlouho. Claudie je s úsměvem pozorovala a pak si odkašlala.
"Hned jsem zpět," pověděla a šla ke dveřím. Bratři přikývli a dále si připravovali nářadí. Kirk si připevnil na pravici jejich speciální 'pomocnou ruku' a prohlédl si šrouby, které držely trubky pospolu.
"Na," prostě řekl Leonard a podal zrzavému bratrovi dva klíče. "Už jsme se na ně díval, jeden z nich na to bude sedět."
Kirk se usmál a přijal nářadí. "Jako vždy připraven," zamumlal si pro sebe a přešel k potrubí. Celé vedení bylo tvořeno asi jeden metr dlouhými trubkami. Na nic se nečekalo a práce mohla začít.

Když se Claudie po pár minutách vrátila, postavila si ke zdi pohodlnou židli a pozorovala mladé techniky při práci. Ten starší vždy odmontoval jednu rouru, šroubky si podal strojkem na zápěstí, aby si procvičil práci s ním, a odkládal je na zem. Poté ten mladší do trubky posvítil baterkou, prohlédl ji a když v ní nic nebylo, podal ji zpět tomu druhému. Dívka se zhluboka nadechla a pronesla:
"Jedna za druhou,
každá dutá.
'Ucpaná' strachem
ani nedutá- "
Kirk se plácl do čela a s vrtěním hlavou vyhrkl: "Ucpaná nedutá strachem! Ona není ucpaná strachem!"
Leonard i Claudie se začali smát a až dívka přestala, zvedla prst a odkašlala si. "Ještě to není vše," pověděla.
"No tak pokračuj. Rádi si to poslechneme," vyzval ji černovlasý kluk. Opět se zhluboka nadechla a začal vážně:
"Až objeví mě,
jako na flétnu,
zahrají a já
vylétnu."
Na poslední slovo úplně změnila tón hlasu a protože u toho i pleskla rukama, znělo to jako by to říkala malému děcku.
"Ještě tam chybí něco jako: "S přáním zdrařilé prohlídky, vaše Špína.", no ne ?" zvedl hlavu Lenny a zasmál se. Smích byl opětován a veselí v místnosti stále stoupalo.
Postupem času našli problém, který hledali a jehož vyřešení jim mohlo zařídit mnoho zajímavých zážitků. Směs sazí, rzi a další špíny jednoduše vyšťouchli železnou tyčí a Claudie ji v kbelíku odnesla pryč. Kirk chtěl už uklidit nářadí, ale jeho dvojče mu rázně domluvilo, že když už prozkoumali skoro všechny trubky, tak práci dodělají, ať se děje cokoli.
"Mohla by tam být ještě další ucpávka, víš ? To by pak byl teprve problém. Mohlo by to celé vybuchnout," vysvětloval mu.
Práci dokončili, uklidili nářadí a zrovna ve chvíli, kdy Claudie vešla zpět do místnosti, si Lenny nasadil poutko batohu na rameno. "Vy už jdete ?" zeptala se trochu smutně.....

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama