Knižní trh - Duben 2012

4. května 2012 v 14:46 | autor: Lady Diabolus |  Knižní trh
Drazí čtenáři, duben už je sice za námi, ale vy si teď můžete prohlédnout pár knih, které se nám v tomto značně větrném a horkém (i když jak kdy) měsíci objevily. Ochutnáme všechny žánry - od dosti drsné detektivky po upíří romantiku. Můžou vám vstávat vlasy na hlavě, ale můžete se také rozplývat blahem a poslintat klávesnici. Je to jen na vás.

Opět platí to, co minule. Název knihy funguje také jako zdroj obrázku. Pokud by něco nefungovalo, budu se snažit okamžitě to napravit. Ale teď už dost klábosení - jde se na čtení.

Tento měsíc jsem objevila opravdu spoustu zajimavých titulů. Začneme tedy něčím lehčím. Tato kniha zaujme předně příznivkyně Stmívání a dalších knih o upírech.
Zavřít okno
Autor: Jeaniene Frost
Nakladatelství: Fantom Print
Oficiální anotace: Poloviční upírka Catherine Crawfieldová loví upíry s jediným cílem - pomstou. A přitom doufá, že jednou ze stvůr bez tlukoucího srdce bude její otec. Muž, který zničil život její matce. Dříve, než se jí to podaří, je ale zajata Bonesem, upířím lovcem odměn, a přinucena vstoupit do nerovného partnerství. Bones je ochoten Cat pomoci hledat otce, ale pouze pod podmínkou, že s ním začne trénovat. Cat tedy souhlasí, aby ji přitažlivý noční stopař trénoval, dokud se jí bojové reflexy nezostří jako tesáky jejího trenéra. Ale dřív, než Cat dokáže plně využít svých nově nabytých schopností drsné lovkyně démonů, začne ji i Bonese pronásledovat skupina zabijáků. Nyní si Cat musí zvolit, na čí stranu se přidá. Avšak Bones ji přitahuje více než jakýkoli jiný muž s bijícím srdcem…
U fantasy ještě chvíli zůstaneme. Další v pořadí ovšem již nejsou upíři, nýbrž vybájené země a ledoví, úžasní a zlí princové.
Zavřít okno
Autor: Julie Kagawa
Nakladatelství: Knižní klub
Oficiální anotace: První díl skvěle hodnocené "young adult" série s nádechem fantasy. Život šestnáctileté Meghan Chaseové se převrátí naruby, když se dozví, že jejího malého bratra unesly podivné bytosti do kouzelné země Férie. Během záchranné mise se ukáže, že Meghan je dcerou mocného Letního krále a ona samotná je pro mnoho obyvatel říše cennou trofejí. Ve snaze najít bratra se spojí s Ashem, zimním princem a svým nepřítelem, jehož chladná krása, statečnost a skrývaná zranitelnost jsou Meghan čím dál méně lhostejné…
Další titul je hlavně pro milovníky Styxů a Podzemí. Správně, na pultech knihkupectví se objevuje další díl ságy od pánů Gordona a Williamse.
Zavřít okno
Autor: Roderick Gordon a Briam Williams
Nakladatelství: Fragment
Oficiální anotace: Dobrodružství Willa Burrowse pokračuje! Styxové se znovu vynořili z Podzemí na Povrch. Pokud jste si mysleli, že Likvidátoři byli odporní, zapomeňte na to. Tentokrát s sebou totiž vzali i své ženy. Jediné, co jim stojí v cestě, je Will Burrows a jeho přátelé. Doutnající spirála chaosu se roztáčí a ne všichni přežijí. Jestli se domníváte, že jste na Povrchu v bezpečí, raději se znovu zamyslete! Pátý díl napínavé dobrodružné série Podzemí.
Další titul zaujme ty, kteří se zajímají o historii, konkrétně o minulé století a SSSR. Zpověď o týrání, strachu a útěku jistě není čtení na dobrou noc.
Autor: Jeverosinija Kersknovskaja
Nakladatelství: Ikar
Oficiální anotace: Vzpomínky politické vězeňkyně Jevfrosiniji Antonovny Kersnovské jsou snad nejbrutálnějším vylíčením poměrů v sovětských pracovních táborech, jaké se u nás objevilo. Po záboru Besarábie Sovětským svazem, byla tato statečná žena vyhnána z rodinného statku a o několik měsíců později odsunuta do narymské tajgy na středrním Obu, kde v nelidských podmínkách a pod vedením sadistického vedoucího pracovala v lese. Odhodlala se k útěku a po zatčení byla obviněna z rozvracení sovětského zřízení a odsouzena k trestu smrti, změněnému na deset let nápravného pracovního tábora. Přes Novosibirsk a Barnaul se dostala až do Norilska, který se ve čtyřicátých letech teprve budoval a patřil k nejhroznějším místům v SSSR. Odtud vedla cesta jenom "na svobodu, nebo pod drn."
Další kniha jsou spíše drsnějšího rázu. Je od významného spisovatele z dalekého severu, který u nás sice není tak známý jako třeba Jo Nesbo, ale rozhodně ne méně kvalitní.
Autor: Jussi Adler Olsen
Nakladatelství: Host
Oficiální anotace: Komisař Carl Mørck je po traumatické události, utrpěné během služby, přeložen do nově založeného oddělení Q, kde se má zabývat nevyřešenými případy z minulosti. Případ mladé političky Merete Lynggaardové, jež před pěti lety beze stop zmizela, v něm probudí detektivní instinkty, které považoval za dávno vyhaslé. V pátrání mu účinně pomáhá svérázný arabský přistěhovalec Asad, jehož přítomnost v díle je zdrojem multikulturního napětí i mnoha humorných situací. Čím hlouběji Carl Mørck do případu proniká, tím větší nachází nesrovnalosti. Je opravdu možné, že ta žena je stále ještě naživu, že ji někdo vězní a týrá na neznámém místě?
Následuje poněkud podivná kniha, která ovšem jistě zaujme svým obsahem. Neotřepané téma, kterých v dnešní době valem ubývá.
Autor: Jacques Futrelle
Nakladatelství: Argo
Oficiální anotace: Je možné uniknout ze zamčené a ostře hlídané cely pouze pomocí logiky? Profesor Augustus Van Dusen je o síle lidského ducha nezvratně přesvědčen. Aby svá tvrzení dokázal, nechá se zavřít do chisholmského vězení a vsadí se svými přáteli, že se s nimi sejde za týden na večeři na svobodě. Uplyne týden, a ejhle! - profesor Van Dusen svou sázku opravdu vyhrává.
Poslední kniha bude také poněkud temnější, ovšem když se skloubí duchové a Anglie v roce 1786, rozhodně z toho nemůže vyjít nic špatného.
Autor: James Taylor
Nakladatelství: Argo
Oficiální anotace: Děj románu se odehrává v Cambridgi roku 1786. Do uzavřeného světa Jeruzalémské koleje přijíždí z Londýna z pověření lady Anny Oldershawové John Holdsworth, aby vyšetřil nejasné okolnosti, jež vedly ke ztrátě paměti u jejího syna Franka, který se údajně setkal s duchem. Holdsworth má pro takové poslání veškeré předpoklady - pod tíhou osobní tragédie, ve které přišel nejprve o malého syna a posléze i o ženu, sepsal a vydal útlý spisek pojednávající o fenoménu duchů. Spisek vyvolal rozruch v tehdejší společnosti a rozdělil ji na dva tábory. Holdsworth netuší, kolik členů Jeruzalémské koleje svým nečekaným příjezdem zneklidnil, a brzy zjistí, že za jejími zdmi se odehrávají podivné, nebezpečné věci. Zdánlivě poklidný akademický život je totiž ovládán zlovolným Spolkem svatého Ducha, jenž stojí i v pozadí mnoha neblahých událostí.


Dobrá, další díl Knižního trhu je u konce a já se opět budu těšit na další měsíc, kdy si představíme další novinky ze světa knih.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 5. května 2012 v 9:50 | Reagovat

To vypadá slibně! Kam na ty tipy chodíš?
Četla jsi je? Nebo jsou to anotace a ediční nabídky? Vidím, že mám velký, velký skluz...

2 Lady Diabolus Mortem Lady Diabolus Mortem | Web | 5. května 2012 v 10:03 | Reagovat

[1]: Na ty knihy chodím tak různě, většinou v novinkách na webech knihkupectví. Ty anotace jsou oficiální, já je ještě nečetla, protože jsou to knihy, které vyšly za duben. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama