Knižní trh - Květen 2012

11. června 2012 v 18:45 | autor: Lady Diabolus |  Knižní trh
Musím říct, že tenhle měsíc jsem totálně zklamaná. Nevyšlo toho tolik, kolik bych si přála, navíc samé slaďárny, což zrovna moc nemusím. Na druhou stranu ale doufám, že i těch pět knížek, které tu uvidíte, vás zaujmou. Novinkou je, že nyní neslouží název díla jen jako zdroj obrázku, ale taky jako odkaz na stránku, kde si knihu můžete koupit, popřípadě zjistit cenu a další informace.


Dnes začnu poněkud netradiční detektivkou. Proč netradiční? Tohle není nic ze Skandinávie, ale, mohu-li to tak říci, z opačného konce Evropy. Z Itálie.

Autor: Gianrico Carofiglio
Nakladatelství: Host
Oficiální anotace: Na dně studny je nalezeno tělo devítiletého chlapce. Z krutého a naprosto nevysvětlitelného zločinu je po krátkém vyšetřování obviněn senegalský plážový prodejce Abdu Thiam, u něhož se najde chlapcova fotografie. Vše vypadá jednoznačně. Advokát Guido Guerrieri prožívá špatné období. Poté co ho opustila manželka, neví, co dál se životem. Přestěhuje se do domu, kde nikoho nezná, a utápí se v depresích. A právě on se má stát obhájcem obviněného Senegalce… Díky vášnivé obhajobě mladíka nachází novou chuť do života.
Další dílo zaujme především milovníky romantiky. Jistě, řada z vás asi tohle nemá v lásce, ale pokouším se trefit do vkusu každému. Což není lehké, ale rozhodně se o to můžu pokusit.

Autor: Daniele Steel
Nakladatelství: Ikar
Oficiální anotace: Danielle Steel ve svém románu splétá životní příběhy dvou výjimečných žen - mladé vědkyně, odvážně prosazující problematiku ženských práv, a siouxské Indiánky, podnikající v osmnáctém století nebezpečnou plavbu přes oceán. Obě ženy musí prokázat odvahu čelit nečekanému.
Brigitte Nicholsonové je osmatřicet a miluje svou práci i svého partnera Teda. Myslí si, že na rodinu a manželství je ještě brzy, že k němu stejně nakonec dospěje - časem. O to větší je její šok, když jí Ted oznámí, že odjíždí do Egypta na tříletou stáž a s ní už nepočítá. Znejistělá a výčitkami trpící Brigitte se upne na pomoc matce, která se zabývá jejich rodinnou genealogií. Společně učiní fantastický objev: mezi Brigittinými předky je i indiánka Wachiwi, siouxská dívka, která se dostala až na dvůr Ludvíka XIV. a vzala si francouzského markýze. Jaká pravda se skrývá mezi útržky a střípky staletých záznamů? Pátrání zavede Brigitte do Severní Dakoty i do Paříže. Nepochopitelně přitahována osudem své předchůdkyně si Brigitte zprvu ani neuvědomuje, že i její vlastní život se stal dobrodružnou cestou a krev v jejích žilách má stejnou sílu jako před dvěma sty lety.

Tohle bylo, přiznejme si to narovinu, něco pro starší (neříkám starou!) generaci. Teď tu máme knížku pro mladší čtenářky, která je ve formě dnes tak oblíbených deníků. Upozorňuji, že jde o druhý díl, takže by bylo moudré nejdříve přečíst ten první.

Autor: Rachel R. Russellová
Nakladatelství: Mladá Fronta
Oficiální anotace: Druhý stupeň základky je boj. Zvlášť, když jsi ve škole jen o trochu oblíbenější než plíseň ve sprchách a život ti ničí proradná rivalka, která si brousí zuby na kluka tvých snů. A do toho začíná párty sezona, a tebe pořád nikdo na nejdůležitější událost podzimu nepozval… O tom by mohla (a bude!) vyprávět třináctiletá Nikki. Jak se stát z nepopulární mimoňky hvězdou večírků, okouzlit svého idola a navíc být tou nejsuprovější kámoškou na světě, i když ještě pořád nemá ten mobil, co si přeje už celé věky… No, co si budeme povídat, prostě parádní recept na katastrofu!Dále tu mám něco pro zájemce o historii. Jedná se o starověký egypt, ale to poznáte i z anotace.
Autor: Maria Dahvana
Nakladatelství: Knižní klub
Oficiální anotace: Senzační román s historickým pozadím odkrývá fantastickou proměnu hlavní hrdinky - královny Kleopatry. V temném příběhu se dokonale prolínají řecká, římská i egyptská božstva a neuvěřitelně působivý rej dotvářejí tajemné obřady, mágové z Libyjské pouště i severské čarodějnice. Milostný vztah Kleopatry s Markem Antoniem dokládá význam hluboké lásky v životě.


Dnes bohužel poslední dílo z oblasti fantastiky, hlavně hororu. Autor pochází z Polska a prý se mu říká polský E. A. Poe. No, uvidíme, co je na tom pravdy. Zvláštní je, že se mi nikde nepovedlo najít obálku. Ale doufám, že i tak se vám bude dílko líbit.

Autor: Stefan Gabinski
Nakladatelství: Volvox Globator
Oficiální anotace: Stefan Grabinski, představitel fantastiky hrůzy, přezdívaný polský E. A. Poe, se poprvé představí českému čtenáři v povídkovém výboru V domě Sáry a jiné povídky . Grabinského velkými tématy jsou ničivá síla a záludnost ohně, prostředí železnice, která je mu často alegorií pro lidské bytí, temné kouty lidské psychiky a působení prostředí na psychiku jedince.


Tenhle měsíc byl opravdu velmi slabý, ovšem můžete se těšit na ten příští. Chystám si seznam a zatím to vypadá dost slušně, je tam kolem deseti opravdu slušných titulů. Ale nebudu to už protahovat. Přeji spoustu krásných zážitků strávených u knih!

Lady Diabolus Mortem
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 11. června 2012 v 22:56 | Reagovat

Tak mne zaujala snad jen ta detektivka.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama