Knižní trh - Červen 2012

1. července 2012 v 17:00 | autor: Lady Diabolus Mortem |  Knižní trh
Omlouvám se, že to bude tak na rychlo, ale začínají prázdniny a tak mám trochu honičku. Červen se mi docela zamlouvá, protože vyšly opravdu zajímavé knihy a doufám, že zaujmou nejen mne, ale i vás.


Obálka titulu Nemilovaní
Název: Nemilovaní
Autor: John Saul
Nakladatelství: Domino
Oficiální anotace: Kevin ze svého rodného města před lety utekl i proto, že se jmenovalo stejně jako on: Devereaux. Jeho předci je založili k velké slávě, ale město nakonec zpustlo stejně jako jeho rod. Spornou slávu připomíná už jen zchátralé rodové sídlo, které obývá poslední strážkyně tradic Helena Devereauxová: Kevinova zlá, sobecká a egoistická matka.
Nyní však tato tvrdá žena umírá a ještě než opustí tento svět, chce vidět syna. A Kevin jede s celou svou rodinou zpátky na jih, skoro proti své vůli, jako by ho tam cosi táhlo. Proč se znovu a znovu sám sebe ptá, zda se odtamtud vrátí?
Ihned po příjezdu shledá, že dům je stejně tajemný a zlověstný jako jeho obyvatelka. A nic se na té ponuré atmosféře nezmění ani po Helenině smrti. Jako by dům nasál všechny hrůzy a bolesti, které se v něm odehrály, a teď je předkládá pozůstalým. Starobylé zdi nastolují bolestné vzpomínky na nevyřešené vztahy, v nichž zoufale chybí láska. A Kevin má neodbytný pocit, jako by jeho matka stále žila…

Tak to by byla kniha číslo jedna. Mě osobně kniha zaujala, ale nevím, jestli si jí přečtu. Mnohem víc mě zaujala kniha číslo dvě.

Obálka titulu Vteřinu poté
Autor: William R. Forstchen
Nakladatelství: Knižní klub
Oficiální anotace: Vysloužilý armádní důstojník John Matherson se přestěhoval s rodinou do Black Mountain v Severní Karolíně. Nedávno ovdovělý John a jeho dvě dcery žijí v přívětivé maloměstské rutině. Jednoho dne ji však něco naruší - najednou přestanou fungovat všechny elektrické spotřebiče. Že by rozsáhlý výpadek? Pravda je však krutější, než by se zdálo - za vším je výbuch EMP, elektromagnetické bomby. A výpadek zdaleka nebude jen dočasný… Kdo přežije v zemi, která se z blahobytu rychle propadá do archaické společnosti?

Tahle knížka by mohla být dost zajímavá, ale abych nezdržovala vás (a taky sebe), přejdu hned na další knihu, tentokrát poněkud jiného žánru.

Obálka titulu Nadace a Země
Autor: Isaac Asimov
Nakladatelství: Argo
Oficiální anotace: Z knihoven nadačních světů kdosi systematicky odstranil všechny záznamy o Zemi. Kolébku lidstva se tedy vydávají napříč galaxií hledat politik Golan Trevize a akademik Janov Pelorat. Na světech mimo sféru vlivu Nadace obestírají jejich cíl pověry a tabu.
Jméno Země je sprosté slovo. Kosmičtí cestovatelé si naštěstí najdou spojence, Pelorat dokonce milenku jménem Bliss, mezi telepaty z planety Gaia. Na dosah cíle zachytí Bliss myšlenkové vlny inteligentních tvorů. Nedokáže ale poznat, zda jsou ti tvorové lidé…

Uznávám, tohle bylo hodně zvláštní. Myslím, že jde o sérii a tohle rozhodně nebude první díl. Ano, jde o sci-fi ságu Nadace. Takže doporučuji jít nejprve na první díl. ;)
Další knížka opět patří do série, tentokrát do Temeraire. Tuhle knihu jsem vybrala proto, že podle toho, co jsem slyšela a četla (ne knihu, většinou anotace a recenze) jde o velmi zvláštní a originální děj. Nevím jak zbytek, ale zatím přemýšlím o jejím pořízení. Ještě jedna věc: je to pátý díl.

Obálka titulu Vítězství orlů
Autor: Naomi Noviková
Nakladatelství: Argo
Oficiální anotace: Temeraire a jeho kapitán Laurence byli v závěru čtvrté části ságy rozděleni. Než se znovu sejdou, Napoleon podnikne invazi na britské ostrovy a tentokrát se mu s pomocí draků podaří vylodit se na anglické půdě. Noviková líčí dramatický průběh války, která vrcholí mohutnou bitvou,v níž nad Napoleonem zvítězí flotila admirála Nelsona. Laurence je za své zásluhy zproštěn trestu smrti, je však vypovězen do Austrálie, kam ho krom věrného Temerairea
doprovází také dračice Iskierka.

Další knížka rozhodně není můj šálek čaje, ale někomu se může líbit a proto jí sem dám. Jedná se o romantiku, možná i o YA, takže nic pro mě. Mimochodem, opět se jedná o sérii, ale tohle je pro změnu první díl.

Obálka titulu Pod nekonečnou oblohou
Autor: Veronica Rossi
Nakladatelství: Knižní klub
Oficiální anotace: První díl futuristické postapokalyptické trilogie na pomezí fantasy, romance a dobrodružného příběhu. Hlavní hrdinové, Aria a Perry, pocházejí ze dvou radikálně odlišných společenských vrstev a vlastně by se neměli nikdy setkat, natož navázat vztah. Aria patří mezi obyvatele uzavřeného, vysoce technicky rozvinutého a izolovaného města, Perry zase do nebezpečného přírodního světa. Když Ariu vykáží z města za zločin, který nespáchala, domnívá se, že ji čeká okamžitá smrt - ve volné přírodě nemá šanci přežít. "Divoch" Perry je pro ni jedinou šancí, jak se zachránit. Zakázaná láska a rozpolcená civilizace vzbuzuje mnoho filozofických, morálních a etických dilemat zrcadlících se v neobyčejném vztahu dvou hlavních hrdinů.

Další knížka mi trochu připomíná Alenku v Říši divů. To ale nic nemění na tom, že jí já osobně považuji za celkem dobrou knížku. Nicméně, nemám moc času, takže jdeme na to.

Obálka titulu Věk zázraků
Autor: Karen Thompsonová Walkerová
Nakladatelství: Jota
Oficiální anotace: Děsivě prorocký román, v němž mohutné zemětřesení vychýlí Zemi z její osy. Jedenáctiletá dívka a její rodina se jednou ráno probudí ve svém skromném domě a se zbytkem světa zjistí, že rotace zeměkoule se náhle začala zpomalovat. Zprvu o šest minut, pak o dvanáct, potom o čtyřiadvacet. Když se tento jev ustálí, dny se prodlužují na osmačtyřicet hodin, gravitace slábne, ptáci přestávají létat a astronauti se ocitají bez pomoci daleko od Země. Na pozadí této globální pohromy se odvíjí apínavé rodinné drama, dojemná historie pádů a vzestupů dívčina dospívání, to vše překrásně mapující dopady velkých i malých katastrof na životy obyčejných lidí.

Čeká nás poslední kniha. Vybrala jsem detektivku, která se točí okolo jedné letošní události. Nebudu vás napínat, jsou to olympijské hry v Londýně.

Obálka titulu Soukromé hry
Autor: James Patterson
Nakladatelství: Al Press
Oficiální anotace: Blíží se srpen 2012. Těsně před zahájením olympijských her v Londýně je zabit člen olympijského výboru. Následují další mrtví. Někdo, kdo si říká Kronos, tvrdí, že vrátí olympijským hrám jejich slávu a zničí všechny, kteří je svou chamtivostí pošpinili. Detektiv Nigel Steel zjistí, že narazil na geniálního zločince, a zdá se, že zabiják je téměř nepolapitelný.
Tak, to bylo všechno, vážení čtenáři. Doufám, že jsem vám nabídla alespoň jednu knihu, která vás zaujme a těším se zase příští měsíc. Pokusím se opět najít co nejlepší knihy. A doufám, že to bude méně hektické období a bude jich víc. Takže, přeji vám krásné prázdniny a knižní zážitky.

Lady D. M.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 1. července 2012 v 17:43 | Reagovat

Ta detektivka vypadá zajímavě. Ten Kronos mi je docela sympatický svým postojem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama