Životopisy slavných spisovatelů | Stephen King

28. července 2012 v 23:13 | autor: *Wulfric* |  Životopisy slavných spisovatelů
Je pozdní večer,
mé rubriky čas.
Snad dopíši
tento článek včas.

Stephen King napíše každé ráno 10 stránek textu. Bez přestávky.
Na otázku "Kdy chodí na záchod?" se zdráhal odpovědět…Pan Spisovatel Stephen King se narodil 21. září léta páně 1947, v Portlandu, Maine.

Příjmení "King" sedí u pana Kinga naprosto přesně. Už několik dekád je králem hororu a k jeho pozici se nikdo doposud ani nepřiblížil.

Svoji kariéru spisovatele začal, dle svých slov, když mu bylo 12 let. Tehdy vydával se svým bráchou Davidem místní noviny - Dave's Rag. Jedno číslo stálo 5 centů a bylo plné různých vtípků, novinek ze sousedství a podobných zpráv.


V roce 1962 nastoupil na Lisbon High School, kde potkal Chrise Chesleyho - právě on stál u toho, když v roce 1963 King vydal svůj vlastní povídkový sborník, který čítal asi 18 povídek.
O rok později začal psát ve velkém.

V době svých studií na Maineské univerzitě v Orono pokračoval v psaní, nejen povídek, ale i do studentského časopisu. Zároveň protestoval proti vietnamské válce.
Ve školní knihovně, kde pracoval, potkal svoji budoucí ženu Tabithu.

Psal se rok 1970 a 23letý Stephen King právě absolvoval univerzitu v Orono, obory angličtina a tvůrčí psaní se zaměřením na učitelství.
Celý rok hledal práci, nakonec nastoupil v prádelně a ve volném čase psal povídky. V roce 1971 se oženil s Tabitha Spruce, se kterou má nyní tři děti - Naomi Rachel, Joa Hilla a Owena Phillipa.Za jeho první románový počin Carrie dostal, na tehdejší dobu rekordní, sumu 200 000 $. Tahle suma byla téměř dvacetinásobek jeho učitelského platu.
A tak tedy přešel na profesionální spisovatelskou dráhu.

Během dalšího čtvrt století vydal přes třicet knížek.
Každá bestseller.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 NikaRoovy NikaRoovy | E-mail | Web | 28. července 2012 v 23:44 | Reagovat

Carrie byla jeho první knížka co jsem četla. Mám ji ve straším formátě z roku 92 (Je starší než já :-D) Nicméně je to skvělá kniha a Stephen King je sám o sobě Král hororu a skvělý spisovatel, jeden z mých oblíbených.

2 Mademoiselle Dragoniss Mademoiselle Dragoniss | 29. července 2012 v 10:05 | Reagovat

I já jsem Kingovým fanouškem. Právě mám rozečtené jeho TO a jsem, stejně jako u jeho předchozích děl, která jsem četla, nadmíru spokojena. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama