Den nepřečtených knih

30. srpna 2012 v 16:47 | autor: Mademoiselle Dragoniss |  Zajímavé literární stránky
Někdy se zkrátka nezadaří. Lidé kolem nás si zničehonic zamanou, že musíme vykonat to, to a ještě nejlépe to nadruhou, jsme unavení a bez energie, nebo jí naopak máme příliš. Občas je skutečně nad lidské síly vyčlenit si pár hodin času, vypnout a odreagovat se nad stránkami nějaké příjemné knihy.

Někteří z nás jistě znají povánoční či ponarozeninový zmatek, kdy před námi najednou leží stoh nejrůznější literatury a my nevíme, po které sáhnout nejdříve. Nakonec jednu vybereme, přečteme, ale jak čas plyne, upoutá nás publikace jiná a na chudinku malou, kterou jsme tenkrát odložili, si ani nevzpomeneme. Zůstane zastrčená mezi ostatními a za pár týdnů už ani nepostřehneme, že čeká na svou šanci.

A právě pro tyto zanedbané výtisky je zde akce ,,Den nepřečtených knih", kterou zaštiťuje společnost Martinus.cz.Plán je jasný. Zítra, 31.8., se podíváte do svých knihovniček a knihoven, zapátráte v paměti, který z pokladů jste ještě neměli v ruce, a pokud takový najdete, střelhbitě půjdete svůj hřích napravit. Své dojmy můžete sdílet na facebookových stránkách akce - ZDE, na oficiálním webu Dne nepřečtených knih - ZDE - se pro změnu dozvíte bližší informace o vzniku a najdete formulář, po jehož vyplnění se i vaši přátelé z "ksichtknihy" dozví, co právě čtete. Každý účastník, který nahlásí, jaký titul bude číst, navíc dostane poukaz v hodnotě 50 Kč na nákup v internetovém knihkupectví Martinus.cz.

Já osobně už mám vybráno. Chystám se číst knihu ,,Stephen King jde do kina" od Stephena Kinga, kterou jsem dostala k narozeninám (v červnu) a přes záplavu darů z oblasti literatury jsem se k ní ještě nedostala.

Tak co? Jdete do toho s námi?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 30. srpna 2012 v 19:25 | Reagovat

tak tohle u mne nehrozí, to co koupím či dostanu, hnedle shltnu.

2 Angel Darkwood Angel Darkwood | Web | 1. září 2012 v 20:43 | Reagovat

Zajímavá akce. Restů v knihovničce mám víc než dost a ještě delší seznam mám na papírech. Obávám se, že všechno, co chci přečíst, nestihnu za celý život natož za jeden den=)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama