Inspirace v kostce

5. srpna 2012 v 20:00 | autor: Obscuro |  Poradna pana L.
Jakožto váš mentor bych vás chtěl jménem Pekla(a.s.) přivítat u první části Pekelného kurzu kreativního psaní, která vás naučí, kde brát inspiraci pro vaše bestsellery.
V následujících kapitolách vás naučím některé základní způsoby vytváření pekelně skvělých příběhů, včetně rychlé metody "Upír a žiletky" nebo neméně slavné "Vrahem je zahradník!", Nicméně v této první kapitole bych vám chtěl povědět něco o hledání inspirace obecně.
Podle mého mediálního obrazu byste si mohli myslet, že je pro mě jediným zdrojem inspirace a potěšení lidské utrpení. To vše jsou ale jen lži! Jsem velice citově založená osoba! Pravidelně sleduji Ordinaci v růžové zahradě a Ulici!
Inspiraci můžete hledat téměř kdekoliv, stačí se dívat kolem sebe. Každý detail, všechno co vás něčím okouzlí - kapka deště, světlo proudící do místnosti, narůžovělé květy třešní, krev stékající po zjizvené tváři, výkřiky trpících duší… pardon nechal jsem se unést. Chtěl jsem říct, že psát může úplně každý, protože o tom, co máte rádi, se píše samo. Stačí jen nad tím nepřemýšlet. Pište první, co vás napadne, nesnažte se v tom přespříliš vrtat. Uděláme si takové malé cvičení, já vám určím prostředí a postavu a na vás je, jak se váš minipříběh rozvine. Takže začínáme: příběh se bude odehrávat ve starém skladišti, kde se dva milenci tajně ukrývají před ostatními. Abyste měli nějakou představu, napíšu část, jak by mohl děj pokračovat. Ale vy se neopičte a hezky vymyslete svůj vlastní příběh a pošlete mi ho (nápadů na bestseller není nikdy dost).
Těla dvou milenců se proplétala ve spalujícím žáru vášně. Byli daleko od všech problémů, byli spolu a na ničem a nikom jiném nezáleželo. V tu chvíli se otevřeli dveře a v nich se objevil její manžel, který v rukou třímal katanu. Krev stříkal do všech stran a vytvářela na stěnách úžasné rudé květy…
Jak vidíte psát se dá o čemkoliv. Na této ukázce si všimněte jedné věci - zvratu. Zvrat je nejpodstatnějším prvkem každého příběhu určeného publiku s průměrně nízkou inteligencí. Pokud bude váš zvrat dostatečně šokující máte úspěch zaručen. Čím kontroverznější vaše dílo bude tím lépe! Z výše uvedené ukázky vidíte, že i z tak klišovitého zadání lze vytvořit umělecké dílo plné fascinujícího násilí!
Pokud nedokážete vytvořit dílo tímto povzneseným způsobem, nezbývá vám nic jiného než se uchýlit k metodě vyžvýkané žvýkačky neboli využívání témat, o kterých už napsalo sto dalších lidí. Tato metoda je velice efektivní, tímto způsobem můžete napsat desítky knížek ročně, detailnější rozbor této metody najdete v kapitole tři.
A nezapomeňte, že troch krve neuškodí! Krev a násilí nejsou špatné, vše je to jen o způsobu podání těchto zajímavých témat. Pokud zapojíte do svého díla mnoho krve a násilí, dočkáte velkého množství odpůrců, ale také celou řadu bezmezných obdivovatelů jako je Charles Manson nebo Lee Harvey Oswald. Velké osobnosti minulého století a jedni z mých nejlepších studentů!
Nezapomeňte, že když na vás společnosti jako Nebe a jeho majitel Bůh zapomínají, Peklo(a.s.) je pořád s vámi! Myslíme na všechny! Ne jen na několik vyvolených! Díky mému kurzu se stalo již mnoho lidí odsouzených k zapomnění nejslavnějšími osobnostmi své doby i dob budoucích!
Takže počínaje příští kapitolou začne vaše cesta na vrchol! A nezapomeňte Peklo(a.s.) je pořád s vámi!
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Katrinka Katrinka | Web | 5. srpna 2012 v 20:30 | Reagovat

Velmi vtipně pojato, těším se na další :-)  ;-)

2 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 5. srpna 2012 v 21:29 | Reagovat

Milenec rychlým pohybem svých štíhlých prstů chytil probíhajícího švába.
Zamyšleně mu ukousnul hlavičku a pravil ku své milce.
"Už mne nebaví se skrývat, páchne to tu močí, dehtem a zapařeným senem. Vraťme se. Ten z Peklo a.s, mi slíbil, že by měl pro mne katakanu (viz výše). To by mohlo vyřešit naše problémy.

3 Obscuro Obscuro | 5. srpna 2012 v 22:30 | Reagovat

[2]: Zdá se, že byste u nás mohl mít velice slibnou kariéru :D

4 Mademoiselle Dragoniss Mademoiselle Dragoniss | Web | 6. srpna 2012 v 7:32 | Reagovat

Radši se neptám, kde na to chodíš :D

5 Teplý holoubek Teplý holoubek | E-mail | Web | 15. srpna 2012 v 12:00 | Reagovat

[2]: Tak ta sedla. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama