Knižní trh: Červenec 2012

2. srpna 2012 v 9:00 | autor: Lady Diabolus Mortem |  Knižní trh
Jsme v polovině léta (jak kruté zjištění), ale knihy vycházejí dál a my máme díky tomu stále co číst. Červenec byl pro mě z tohoto pohledu docela fajn, protože vyšly takové knihy, které bych si i já sama ráda přečetla. Sice jich není moc, ale doufám, že se vám bude líbit i to, co sem dám.


První knížka mi přijde trochu jako jedno velké klišé. Ale to rozhodně není nějak výrazné mínus.

Obálka titulu Temná horečka
Autor: Karen Marie Moningová
Nakladatelství: Jota
Oficiální anotace: Svět plný tajemství a záhad, napětí a vášně, těžko definovatelný prostor mezi snem a realitou, učasností a dávnými legendami. Mac je obyčejná holka z malého jižanského města, která se stará především o své nehty a dokonalé opálení. Její bezstarostný život ale trvá jen do chvíle, kdy najdou tělo její mrtvé sestry, která jí stačila v hlasové schránce zanechat podivný vzkaz. Ve snaze přijít tajemství na kloub vyráží do Dublinu, kde nachází sestřin rozházený byt a množství stop. Postupně se zaplétá do přediva klamu a lží a zjišťuje, že je stejně jako její mrtvá sestra obdařena zrakem, jímž dokáže nahlédnout do světa, který zůstává ostatním lidem utajen. Zajímá ji jediné: najít knihu, která možná stála její sestru život a může přivodit zkázu celému lidstvu.
Pokud někdo znáte trilogii Chaos, určitě vás potěší, že vyšel další díl. Pokud Chaos neznáte, podívejte se na tuto stránku, kde najdete první díl.
Obálka titulu Válka hluku
Název: Válka hluku
Autor: Patrick Ness
Nakladatelství: Jota
Oficiální anotace: Ve strhujícím závěru populární dystopické trilogie zachvátí planetu Nový svět ničivá válka. Domorodí Sádráci se svým kolektivním myšlením a chováním zmobilizují všechny síly, aby pomstili vyvražděné soukmenovce. Bezohlední vůdci dvou znepřátelených lidských frakcí se chystají bránit své zájmy za každou cenu a do toho se na planetu Nový svět blíží kosmické lodě nových osadníků. V prostředí Hluku, jenž obnažuje všechny myšlenky, jsou následky každého činu a každého slova obrovské. Todd s Violou, dospívající uprostřed válečných krutostí a hrůz, stojí před
přetěžkými rozhodnutími a život je nutí zpochybňovat vše, čemu dosud věřili. Najdou v sobě sílu přežít? To se dozvíte v šokujícím finále.
Další knížka se mi zas až tak nelíbí a působí na mě hodně "proflákle", ale možná se někomu bude líbit, takže jí sem dám. Je to v pořadí taky několikátý díl, mám pocit že druhý.
Obálka titulu Démon z Hex Hall
Autor: Rachel Hawkinsová
Nakladatelství: Knižní klub
Oficiální anotace: Sophie Mercerová si myslela, že je čarodějka. Proto byla ostatně poslána do Hex Hall, nápravného zařízení pro delikventy Prodigia, tedy čarodějky, kouzelníky, víly a podobné bytosti. To si ale myslela ale ještě předtím, než zjistila, kdože je vlastně její otec, a že Archer Cross patří k L´Occhio di Dio, které se snaží Prodigia vyhladit z povrchu zemského - a namísto dalšího polibku mu tak musela vrazit jednu pěstí. Že je čarodějnice si myslela do chvíle, než se ukázalo, že je démon. Velká moc však sebou přináší i velká riziko, a než vystavovat nebezpečí své blízké, bude možná lepší se jí zbavit... Co ale dělat, když se ukáže, že i její nové kamarádky jsou démoni a svou sílu rozhodně neplánují použít k žádným bohulibým účelům? Do toho se o Sophii začne zajímat L´Occhio di Dio, a koho jiného za Sophií poslat než Archera. Ještě štěstí, že k němu Sophie už nic necítí. Nebo ano?
Další knížka se mě osobně líbí hodně a láká mě přečíst si jí. Ačkoliv je hodně drastická a rozhodně bych nechtěla, aby se děj stal skutečností.
Obálka titulu Nákaza
Název: Nákaza
Autor: Robin Cook
Nakladatelství: Knižní klub
Oficiální anotace: Jedenáct let poté, co poprvé v Africe udeřil smrtelný a nebezpečně nakažlivý virus Ebola, se choroba se stejnými symptomy objeví v několika nemocnicích napříč Spojenými státy. Doktorka Marissa Blumenthalová, nedávno přijatá na virologické oddělení Centra pro kontrolu chorob, je pověřena průzkumem jednotlivých případů. Při snaze nalézt spojitosti a objevit rezervoár viru narazí na stopy, které naznačují, že nákaza je pravděpodobně šířena záměrně. V tom okamžiku je z úkolu odvolána, ani to ji však neodradí od dalšího pátrání. Byť se ji vzápětí někdo pokusí zabít…
Další knížka je stejně tak lákavá jako ta předchozí, možná i trochu podobná. Rozhodně stejně ponurá.
Obálka titulu Bratrstvo
Název: Bratrstvo
Autor: John Grisham
Nakladatelství: Knižní klub
Oficiální anotace: Trumble je federální vězení s minimální ostrahou, kam zavírají relativně neškodné zločince. Jsou mezi nimi i tři bývalí soudci, kteří si říkají Bratrstvo. Den co den se scházejí v právnické knihovně a sepisují tu stížnosti, zastupují ostatní trestance v jejich oficiálních přích, někdy i rozsuzují spory mezi vězni. A také celé hodiny píšou vyděračské dopisy. Ty jim po čase konečně začnou přinášet ovoce a peníze se jim do vězení jen hrnou. Jenže pak se jejich rafinovaný plán pořádně zkomplikuje. Do jejich sítí se chytí velká ryba, mocný člověk s mnoha nebezpečnými přáteli - a Bratrstvo musí najednou hrát vabank…
Další titul je podle anotací pro děti, ale i tak myslím, že zaujme i starší čtenáře. Samozřejmě je to taky o vkusu, ale nepíšu žádnou úvahu, takže posuďte sami. Rozhodně je kniha zvláštní jak nápadem, tak i obálkou.
Obálka titulu Volání netvora
Autor: Patrick Ness
Nakladatelství: Jota
Oficiální anotace: Třináctiletému Conorovi se do snů vkrádají noční můry. A jakpak by taky ne - jeho maminka je vážně nemocná, táta žije kdesi za mořem v Americe, babička ho pořád jen peskuje a spolužáci jsou tak trochu tyrani. Pak se rozhádá se svou nejlepší kamarádkou a zůstane na všechno sám. Tedy, skoro sám. V noci, vždycky chvíli po půlnoci, ho totiž navštěvuje netvor - obrovitánský chodící a mluvící starý strom, který roste na kopci za domem. A překvapivě si chce... povídat! Postupně Conorovi vypráví tři starobylé příběhy a učí jej, že věci často nejsou takové, jakými se na první pohled zdají. A že naším největším nepřítelem je náš vlastní strach. Netvor chlapce ponouká, aby povyprávěl čtvrtý, poslední, příběh sám. Vlastně po něm chce tu vůbec nejtěžší věc - podívat se děsivé pravdě do očí. Dokáže to Conor?
A dostáváme se k poslední knížce. Tentokrát je to trochu holčíčí (ale jen trochu!) a o zvířatech.
Obálka titulu Nebezpečné útočiště
Autor: Nora Roberts
Nakladatelství: Al Press
Oficiální anotace: Lil se podařilo uskutečnit svůj dlouholetý sen - zřídit záchrannou stanici pro divoká zvířata. Když najde brutálně ubitou pumu, bojovně naladěná Lil by útočníkovi nejraději vlastnoručně vyškrábala oči. Nakonec zdráhavě přijme pomoc od přítele z dětství. Ani jeden si nedokáže představit, co všechno bude v sázce.
Tak, to by bylo všechno. Nebudu prozrazovat, co všechno se objeví v dalším díle. Jen napíšu, že se rozhodně máte na co těšit, protože srpen bude rozhodně stát za to. Ale to si budete muset počkat do září. ;)
Lady Diabolus Mortem
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama