Rozhovor s Andym Blackem

19. srpna 2012 v 12:39 | Gabriel Dantes Decay |  Rozhovory
Andy Black je mladý povídkář, jež se zaměřuje na téma v dnešní době velmi oblíbené - slash.
Jeho blog najdete ZDE


Jak dlouho píšeš a jak dlouho publikuješ na blogu?
Celkově píšu asi pět let, od šesté třídy, kdy mě chytla literatura a současný blog vedu asi dva a půl roku, předtím jsem publikoval také na blogu, který už není, takže bloguji celkem tak tři a půl roku.

Co je převážným obsahem tvojí tvorby?
V minulosti to byla fan fiction, dnes homosexuální próza.

Proč ten přechod?
Každý se vyvíjí, a tudíž mění i zájmy. Já z ff prostě vyrostl

Tvoje kapitolovka Chemická romance je "ehm" trošku obsáhlá, ne? Kolik kapitol má a kolik jich ještě asi tak bude ?
Tohle se nedá říct tak úplně, každý si obsáhlou povídku představuje jinak . Mně se to ani tak třeba nezdá, četl jsem i delší a bavily mě. Romance má zatím napsaných téměř 76 částí a rozhodně nejsme u konce. Bohužel, odhadovat nemůžu, protože děj utvářím většinou až při samotném psaní. Může jich mít celkem 100, ale i dvojnásobek.

O čem vůbec je?
Celá povídka je o vztahu dvou mladých kluků, kteří vedou zdánlivě dokonalý vztah, který občas projde krizí způsobenou charakterem jednoho z nich či klasickou nepřízní osudu. Je to povídka založená na charakterech skutečných osob, děj je přikreslený, avšak hodně čerpám náměty z vlastního života nebo života blízkých. Občas zde figurují i myšlenky, které mě zaujmou, z valné části se dostávají na povrch pomocí Andyho - hlavní postavy, kterou jsem tvořil podle sebe.

Povídka Bratr je o čem?
O vztahu dvou bratrů, z nichž Petr se zamiluje do Lukáše, který ho tajně miluje už déle. Prochází spolu životem, užívají si sami sebe, ale musí se postavit i morálním zábranám, které jejich vztahu nepřejí. A jak si s tím poradí se dočtete v průběhu dalších měsíců

Takže incest. To je dost kontroverzní téma. jak na to reagují čtenáři?
Zatím jsem se nesetkal s negativní reakcí. Mé povídky čtou jen ti, kterým tato témata nevadí a troufám si říct, že Bratr má ze všech povídek nejlepší ohlas, i když je to takto "zvrácené".

A nebojíš se, že teď, když s tebou bude zveřejněn rozhovor a lidé se o tobě dozví, že odsoudí tebe nebo povídku?
Popravdě ani ne. Nenutím přeci nikoho, aby to četl. A i kdybych se setkal s někým, kdo mě (nebo moji tvorbu) odsoudí, je mi to jedno. V životě jsem se setkal mnohokrát s tím, že mě odsoudili i přes to, že o mně nevěděli nic. Vlastně se s tím setkávám dodnes. Takže banda blogerů, kteří možná nejsou naladěni na stejnou vlnu jako já, mi žíly netrhá.

Tvůj první článek by zveřejněn 22.listopadu 2009. To je dost dlouho ne? Prošel si blog nějakou změnou, za celou tu dlouho dobu?
Dá se říct, že je to dlouhá doba . No, změny rozhodně byly. Víceméně výměna adminů, menší změny zaměření, vzhledů. Skoro každý podobný autorský blog se postupem času mění. Ale je skvělé, že někteří pravidelní čtenáři zůstávají

Krom povídek, co na tvém blogu ještě je k nalezení?
Hlavně zápisky z mého života, sem tam úvahy, básně, články na různá témata, v menší míře pak fotografie a kresby.

Básně? Na jaké téma?
Na jakékoliv, co mě napadne. Většinou podle nálady. Slouží spíš jako úleva od některých pocitů.

Poslední otázka. Je něco, co tě dokáže v jiných povídkách dopálit?
Neznalost základů ČJ. Jinak žádná dílka neodsuzuji. Každý nějak začíná a všechny povídky nemůžou být skvělé.

Dík moc. Měj se!
Ty taky
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Deny Deny | E-mail | Web | 21. srpna 2012 v 9:32 | Reagovat

Zajímavý rozhovor. Andy mě celkem zaujal a určitě si něco z jěho povídek přečtu. Hlavně Chemická romance vypadá zajímavě, ale trochu mě děsí dočítání tolika částí :DD

2 blby_civil blby_civil | 7. července 2014 v 1:08 | Reagovat

asi pred rokom som čítala obe poviedky, teraz som si na ne spomenula a chcela sa k nim vrátit, ale blog bol zrušený, chcela som sa opýtať či sa dajú ešte niekde nájsť

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama