Rozhovor s Valentinou Montevecchi

31. srpna 2012 v 12:56 | autor: Veru |  Rozhovory
Přináším vám rozhovor s talentovanou slečnou Valentinou Montevecchi, autorkou série Knihy světů. Její blog naleznete zde.
A teď už rozhovor!1. Jak jsi přišla na tvou zálibu v psaní a kdy to bylo?

Svou zálibu ve psaní jsem poprvé nalezla, když mi bylo 9 let. Od mala jsem milovala všechny pohádky a příběhy, které jsem buďto slýchala od dědečka, nebo si je sama přečetla, a tak když už jsem měla pocit, že hlava zaplněná nejrůznějšími nápady a myšlenkami mi praskne, rozhodla jsem se to všechno vytmavit na papír, a bylo to.Usmívající se

2. Je Kniha světů tvým začátkem, nebo jsi už předtím zkoušela něco psát?

Jak jsem se zmínila již v otázce předchozí, začala jsem psát v devíti letech, což byl příběh o potrhlé rodince z doby Paleolitu, která však byla psaná zleva doprava Smějící se Příběh mohl mít cca 20-30 stránek formátu A4, což pro mě byl úžasný pocit, že jsem něco takového dokázala, ale příběh se poté ztratil u některého z našich stěhování...
O pár let později to byly pokusy o další povídky pro děti, a než jsem nastoupila do sedmé třídy začala jsem se věnovat psaním scénářů pro dramatický kroužek a téhož roku jsem se pustila do svého prvotního vydaného díla - Utajený svět.

3. Jsi talentovaná i ve výtvarné tvorbě, jak moc se tomu věnuješ? A čemu dáváš přednost- psaní, nebo výtvarné tvorbě?

Ou, děkuji. Smějící se Tak výtvarné tvorbě se věnuji především proto, že jsem studentkou grafického designu, s novým školním rokem absolventkou 3.ročníku, ale doma se jí věnuji z krátké chvíle, nebo když mě napadne něco, co nedokáži vyjádřit na papíře. Někdy je to pouze útěkem od jednotvárného denního života, či za účelem odreagování a relaxe spojené s hudbou Usmívající se
A čemu dávám přednost? Podle toho, na co mám zrovna náladu, a jak svou myšlenku zachytím nejlépe, ale jsem rozhodnutá se více věnovat psaní, než výtvarnictví... snad jen kromě ilustracím, kterým bych se rovněž chtěla začít více věnovat.

4. Jaké máš zájmy mimo psaní a výtvarnou tvorbu?

Kromě těch dvou je hned dalších pár věcí Usmívající se Miluji hudbu a ráda zpívám - bez hudby bych snad nemohla ani žít. Hudbu ani nerozděluji do skupin jako Pop, Rock, apod. Prostě co se mi líbí, to ráda poslouchám, i když opravdu nemůžu ustát Metal a naopak podléhám chvilkami irské hudbě.
- Nadále hraji na kytaru; snažím se o hru na flétnu - zobcovou, a irskou whistle.
- Miluji přírodu a plavání, baví mě softball a ringo. A jak kamarádky říkají, ráda se neustále směji a vyhledávám vtipnou a zábavnou společnost. Smějící se


5. Se kterou postavou z Knihy světů ses nejvíc sblížila?

Obávám se, že na tuto otázku nemám přímou odpověď. Jde o to, že během psaní jsem si oblíbila všechny vystupující postavy, především pětici přátel a trojici chlapců a během psaní dalších dílů mám v oblibě i další postavy Smějící se Ale odpovím Vám na tuto otázku slovy mých známých a přátel - Nejčastěji se shodli na tom, že jsem se nejvíce v prvním díle vžila do postavy mladého kapitána Jorfea a námořníka Johna, i když tyto dvě postavy vystupují jako NOC a DEN, ale rovněž je má povaha rozdělena do dalších tří přátel a tak i trochu chlapců... Prostě nikdy si nejsem jista, jakou postavu budu onoho dne představovat... Smějící seUsmívající se

6. Máš už nějaký nápad co budeš psát, až Kniha světů skončí? Máš pak ještě plány pokračovat v psaní?

Jistě, je toho hned několik. Zatím bych chtěla dokončit sérii Knihy světů, a poté mám namyšlené dalších cca 5-6 příběhů: - 2 z nich jsou založené na historických pramenech a příběhy pochází z opravdového života, které jsem se dozvěděla pomocí regrese (bohužel prozatím ne svojí, i když se na to chystám Usmívající se) -ostatní jsou další příběhy dobrodružné fantasy, ale ty si chci zatím ponechat v tajnosti Usmívající se


7. Podporuje tě někdo? Pomáhá ti někdo nebo kdo je pro tebe prostě největší podporou v psaní?

Největší podporu mám především ve své mámě, jenž od mala do mě vkládala naděje a nikdy mi nepřestala věřit, ať už jsem dělala v dosavadním životě cokoliv!

8. Inspirovali se některé prvky nebo postavy tvým okolím?

Tak inspiraci ke psaní získávám především svým okolím, které spojuji následně se svou fantazii. Sleduji, jak se lidé chovají, k sobě navzájem i k ostatním, jak společnost vystupuje, jaké jsou její problémy, apod.
K vytvoření postav trojice chlapců jsem inspiraci dostala díky svým mladším sourozencům, především svému bratrovi, kterého jsem nejvíce spojila s postavou Dida. Povahu a skopičiny chlapců jsem složila podle vlastních vzpomínek z dětství z klučičích part nebo uličnických nápadů mého bratra a bratranců, které jsem poté jenom spojila do fantastického světa Alnandrie.

9. Chtěla by jsi něco vzkázat pro čtenáře?

Ano, a sice: Jsem nesmírně šťastná za každého nového čtenáře! Doufám, že se kniha a snad i další díly a knihy budou i nadále všem líbit a stále přitahovat nové čtenáře. A mohu vás ujistit, že kniha je nejen o moři, ale o spoustě důležitých věcech, které by si lidé měli v životě uvědomit a řídit se jimi. Také vám mohu prozradit, že již v dalším díle se můžete těšit na další záhady, kouzla, čaroděje, draky, elfy a další hromadu dobrodružství!
V případě různých dotazů, najdete mne na mých web. stránkách: www.valentina-montevecchi.blog.cz
Budu se těšit! A děkuji všem věrným čtenářům!

10. Děkuji za rozhovor.

To já děkuji, za Váš zájem! Usmívající se Ať Vás Tristet ochraňuje a Ellien doprovází!

S láskou Vaše V. Montevecchi
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 31. srpna 2012 v 13:53 | Reagovat

Podařené intervjů...

2 Tonča Tonča | Web | 31. srpna 2012 v 18:13 | Reagovat

Pěkné ;-)

3 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 1. září 2012 v 1:58 | Reagovat

Valentinu znám, asi před půlrokem jsem ji vyslýchala pro Spisovatele, moc milá slečna, ráda bych ji někdy dotáhla na nějakou besedu. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama