Letem, literárním světem 2012, kdo vás bude hodnotit?

11. září 2012 v 21:13 | autor: Le fille Ash |  Soutěže
Vážení a drazí čtenáři, ale především účastníci naši literární soutěže Letem, literárním světem, 2012,

počet vašich příspěvků neustále narůstá, skutečně je jich čím dál více, což nás moc těší. Ten váš zájem je úžasný.. ale, abychom v tuhle chvíli i my pro vás něco udělali, tak nám dovolte edno překvapení.
Možná si říkáte: "No jo, jména porotců, a co jako? Já je neznám.."
Tak, pokud tomu tak skutečně je, nevadí! Brzy nás poznáte. Dovolte nám, abychom se vám my, porotci, v krátkosti a stručnosti představili..

***


Lady D: Jsme osůbka posedlá Japonskem a literaturou, případně obojím dohromady. Jsem učarována kombinací těchto dvou věcí a unášena lehkými a jednoduchými metaforami prokvétající japonskou kulturou. Jsem hodně kritická, ačkoliv to nedávám najevo. Přečtu cokoliv, ocením jen máloco. Získají si mě ti autoři, kteří mají lehkost, originalitu a myšlenku, kterou vyjádří jen letmo a nenásilně, stejně jako japonští autoři. Snažím se být tvrdá a nekompromisní za každých okolností.

Obscuro: Tak se vám prý mám jako porotce představit. Nu měl bych v této soutěží hodnotit poezii, tak snad jsem dostatečně kvalifikovaný. Poezii se věnuji zhruba tři roky a psaní obecně od chvíle, kdy jsem se naučil psát. Veřejně však píši a publikuji právě tři roky a to především na literárním portálu pište-povídky, kde jsem se účastnil několika literárních soutěží a rovněž tam působím jako porotce v celoroční sci-fi soutěži. Dále jsem s několika autory z tohoto literárního portálu vydal letos v únoru knižní prvotinu jménem Literární promoce. Mimo to se už zhruba čtyři roky občas publicisticky projevuji jako redaktor největšího českého fan-webu o futuramě - futuramania.cza v současnosti samozřejmě rovněž zde na numeru a v neposlední řadě na svém blogu pisalek.wordpress. publikuji svou tvorbu, názory a občas něco navíc. Ohledně této soutěže bych Vám chtěl popřát mnoho štěstí, doufám, že bude mnoho skvělých děl jak prozaických tak i těch poetičtějších a také ať my porotci rozhodneme dobře a spravedlivě, i když jsem si jist, že rozhodování to bude těžké. Toliko ke mně, doufám, že se Vám budou mé články a díla i nadále líbit a zůstanete numero věřní, protože jsme přeci jedničky!

Revolvet: Básním se věnuji už několik let, je to náplň mého bytí. Dosáhla jsem už i nějakých úspěchů. Snažím se být stále lepší a lepší. Budu se pokoušet hodnotit objektivně (ale stejně je každý názor jednotlivce na jakékoliv umění subjektivní).

Micha: pokud mi něco na základní škole šlo, pak to byla literatura a zvláště slohy. Když jsem byla malá a naučila se psát, zároveň jsem začala zaznamenávat všemožné rýmy, které mě napadly. K lásce ke slohu a básnění jsem byla tak nějak vychovávána, protože jsem nebyla první, kdo v rodině psal. Většina z nás naneštěstí jen do šuplíčku. Doufám však, že se jednou odhodlám k vydání něčeho mého.
Jinak miluju i jiné věci spojené s literaturou. Další věc, co mi vždy šla, je recitování. Pamatovat a umět odříkat díla některých velikánů je něco nepopsatelného .
Mám ráda dobroudružnou literaturu. Poslední dobou však nacházím stále větší zalíbení v antiutopiích. Pokud bych se měla rozhodnout mezi českými nebo světovými velikány, asi to nedokážu. Všude existují skvělí umělci. Moji nejoblíbenější jsou Mácha, Čapek, Zola a Poe

Mademoiselle Dragoniss: Takže. Kdo je Mademoiselle Dragoniss? Svět blogu ji ještě nepoznal, jelikož vlastní stránku nevede. Je totiž velmi lenivý tvor ta dračí slečna. Zhruba tři roky se aktivně věnuje - i přes značné komplikace způsobené vlastní náturou - tvůrčímu psaní. Nejprve začínala na serveru piste-povidky.cz, odkud se pomocí nejrůznějších literárních soutěží pomalu rozlezla do okolního světa. Skromně si dovoluje tvrdit, že v nich již dosáhla několika úspěchů. Za největší považuje dvojité umístění v soutěži Ministerstva vnitra ČR a vydání povídky ve sborníku uživatelů Pište-Povídky.cz. V současné době funguje jako student gymnázia, redaktorka na webech Numéro-Un a VašeLiteratura.cz. Pokud už získá trochu volného času, ráda zaleze do postele s dobrou knihou a hrnkem sypaného čaje. Jejími nejmilejšími autory jsou Stephen King, John Irving a Markus Zusak. Dále se také snaží jinak kreativně tvořit - maluje, kreslí, fotografuje-, ale to vše pouze v uvozovkách.

A zpět na začátek - život je kruh. Kdo je Mademoiselle Dragoniss? Dospívající dívka, která si uvědomuje, že nikdy není brzy začít dělat velké věci.

Syrion: Už od malička tíhnu k literatuře a literární tvorbě. Neodolám pokušení otevřít jakoukoli knihu, která se mi dostane do rukou. Zhruba od sedmé třídy si píši deník, což má určitě vliv na mé vyjadřovací schopnosti.
Mým nejoblíbenějším literárním žánrem je fantasy. Jsem klasickým skalním fanouškem Harryho Pottera a Pána prstenů, ačkoli na Tolkienovo kouzlo jsem přišla relativně nedávno (zhruba tak před rokem). Mé pokusy o vlastní román zatím nedopadly nijak slavně, většina mnou sepsaných příběhů v lepším případě leží v šuplíku, zbytek jsem vždy po nějakém čase znechuceně vyhodila. Nicméně (s občasnými delšími přestávkami) stále píšu a doufám, že jednou se mi podaří vyplodit něco, co bude mít hlavu a patu a poputuje to do nakladatelství. Být spisovatelkou mě vždy lákalo.
Ráda se vracím ke svým oblíbeným knihám, většinou jsou to tituly, které jsem louskala už jako puberťačka. A není to vždy jen fantasy, některé dívčí romány také stojí za to, například Gossip Girl si vždy ráda přečtu. Dále mám zálibu v naučné a cizojazyčné literatuře.

Le fille Ash: Možná nejsem literární nadšenec a milovník knih na slovo vzatý, ale za to k té tvůrčí stránce literatury daleko rozhodně nemám. Píšu povídky, již téměř tři roky, které nepravidelně publikuji na svém osobním blogu Listy snů a na literárním porátlu Pište-Povídky. Zajímám se živě o literární teorii v oblasti publicistických a uměleckých stylů. Mám i, ne možná bohaté, ale mám zkušenosti s kritikami textů. Při nich se snažím zaměřovat nejen na celkový dojem při čtení, ale také na malé detaily, které většinou text dokáží nejvíce posunout vpřed. Ráda o sobě říkám, že ode mne nedostanete kritiku profesionála, ale názor čtenáře, který vám snad pomůže v postupu vzhůru.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tonča Tonča | Web | 12. září 2012 v 21:10 | Reagovat

Zase něco navíc, už se moc těším na vyhodnocení :-D

2 Mňoukla&vymňoukla Mňoukla&vymňoukla | Web | 14. září 2012 v 17:59 | Reagovat

Být soutěžící, tak mi drkotají zuby :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama