Nebuď tak kousavý

20. září 2012 v 19:01 | autor: Obscuro |  Poradna pana L.
V této lekci se dozvíte o jedné z v současnosti nejpopulárnějších metod a to o již v předchozí části zmíněné metodě "Upír a žiletky". Tato metoda je vcelku prostá, a proto je dnes tolik populární a hodí se pro začínající autory prahnoucí po laciném přivýdělku.
Základem této metody jsou, jak už název napovídá, upíři. Stačí jeden pohledný upír jako hlavní hrdina, mladá nevinná hlavní hrdinka toužící po tomto podivném mladíkovi a samozřejmě znepřátelené upíry, vlkodlaky, lidi a při nejlepším přidejte další havěť, která našim hrdinům brání prožívat jejich lásku naplno. Přidejte přeslazené dialogy a dílo je hotovo. Tato metoda se dá použít na knižní série o předem neurčené délce, vždy můžete vytvořit novou postavu zlého zubatého strýčka Emodrákuly, který nepřeje lásce.
A to je vše, co potřebujete. Divíte se? Cítíte se podvedeni? Mýlíte se! Jednoduché věci jsou prostě jednoduché a dá se na nich skvěle vydělat. To vám radím jako profesionál! Avšak tato metoda má i své nevýhody. Pokud jste citlivější mohlo by vám vadit, že velké množství vašich čtenářek bude díky vašemu dílu (ačkoliv spíše kvůli své "vysoké" inteligenci) trpět sklony řezat se žiletkou tak dlouho, dokud kůže nepraskne (což se jim většinou povede na první nebo druhý pokus). Na druhou stranu je tato metoda velice snadná a rychlá a není třeba u ní přemýšlet nad dějem, prostě opíšete některé existující dílo a změníte postavy a prostředí.
Tak a teď se můžete buď pustit do své první knihy pomocí této metody a riskovat tak smrt části čtenářů nebo si počkat na další lekci a zkusit některou z bezpečnějších metod.
Vám pořád půlka stránky nestačí? A co po mně chcete?! Neuvědomujete si, jak neskutečně vytížený jsem?! Kdo jiný se postará o zkažené a zatracené duše, když ne já! Jen z dobré vůle tady píšu tuhle krávovinu! A víte co jsou to samí krávoviny! Jenom idiot by se tím řídil! Takový idiot jako jste vy! Můžu se na to klidně vys….
Ehm…… a s tímto vtipem na závěr dnešní části se s vámi loučím a v příští lekci si povíme něco o psaní detektivek, včetně věčného klišé o zahradníkovi, který vlastně není zahradník, ale nemanželský syn bohatého hraběte, který se přišel pomstít a ještě mnohem víc!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 22. září 2012 v 13:36 | Reagovat

Drákula byla ve skutečnosti žena.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama