Co nového v literatuře

9. října 2012 v 10:00 | autor: Josefina S. |  Novinky a zajímavosti ze světa literatury
Vítám vás u říjnových novinek!

Minutové hry
Napsat rozhlasovou hru je pořádný kumšt. Ale napsat minutovou hru je kumšt ještě větší! Český rozhlas zahájil projekt Minutové hry, který začal v únoru tohoto roku, ale o nic jste nepřišli! Hry se vysílají až od října. Poslechnout si některé hry a dozvědět se více o projektu lze zde: http://www.rozhlas.cz/minutovehry/oprojektu/.

Soutěž: Jak budu žít za dvacet let?
Pro studenty SŠ (15-20 let)
Kategorie: Povídka, báseň, esej či novinový článek

Knihománie
Období od 20. října do 20. listopadu je svátkem knihy. Proto vydá sedmnáct nakladatelů dvacetšest knižních novinek, které považují za nejzajímavější.

Říjnové novinky jsou krátké, pokud vás zajímá více, doporučuji si zakoupit Literární noviny, poslouchat ČRo 3 Vltava, každé úterý od 19:00-Literární čajovna. A také zavítat na stránky :czechlit.cz.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | E-mail | Web | 11. října 2012 v 16:12 | Reagovat

Ještě bych ráda upozornila na jednu soutěž zejména jako příležitost pro ty co píší fanfiction a dokáží psát anglicky, protože  soutěž pořádá časopis Bridge. Jde vlastně o to, napsat o nějaké oblíbené hlavní postavě ať už knihy nebo filmu něco pravděpodobného. Vybrat si spíše postavu co není tak úplně kladná, ale ani ne tak úplně záporná a napsat o ní příběh v angličtině. Měl by mít tak 250 slov a více podrobností by mělo být na stránkách Bridge.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama