Děsivé splynutí- Vidím to, co vrah

12. října 2012 v 8:30 | autor: Veru |  Recenze knih
Autorka: Jill Hathaway
Překlad: Michaela Škultéty
Počet stran: 272
Nakladatelství: Fragment / 2012

Anotace: Středoškolačka Vee je normální dívka, která řeší problémy jako každý teenager. Kromě toho však trpí poruchou spánku, která způsobuje dočasné bezvědomí. Během tohoto stavu se Vee ocitá v těle jiných lidí a vidí jejich očima. Jednoho dne se ocitne v těle vraha, který má na svědomí smrt její nejlepší kamarádky. Tento čin zamaskoval jako sebevraždu. Brzy poté zemře další dívka a Vee se začne strachovat o svou mladší sestru.

Stojí před rozhodnutím, zda pátrání ponechat na policii, nebo se do něj pustit na vlastní pěst. Dokáže vrahovi jeho vinu?
...Recenze: Děj knihy se rozvíjel velmi zajímavě. Čekala jsem od knihy cosi jiného, ale pak jsem jí byla překvapená. Nebyla horší, než mé očekávání, nýbrž ani lepší. Mimo to mě zaujalo, že kniha je psána v přítomném čase, což není příliš obvyklé. Dokázalo mě to mírně přesvědčit, že se to děje práve teď, takže ani hlavní hrdinka neví, co se stane. Kdyby to vyprávěla v minulém čase, bylo by jisté, že už se to stalo a ona ví, jak to skončí. Celé mě to dokázalo řitáhnout jakýmsi kouzlem a vnuknout mi do hlavy tuto myšlenku.
Knížka je psána v první osobě, tudíž to zůstává pro čtenáře tajemnější, když vše vypráví právě hlavní hrdinka. Na druhou stranu se skvěle hodí, že dívka dokáže vidět očima jiných lidí, takže se vlastnědozvíme více i ostatních postavách.

Postavy byly v několika věcech originální a u některých jsem měla opravdu vřelé sympatie. Dokázala jsem se do knihy vžít a brátje jako víc, než jen nějaká jména v knize. Hlavní hrdinka- Vee- sama o sobě je poněud zajímavá, nejen, co se jejího zvláštního daru týče. Její minulost je zaplněná ne příliš veselými zážitky, její život ovlivnila matčina smrt, pokus o znásilnění… Dívka se od svého dřívějšího styu života, o kterém vypráví, jistě změnila, zcela se uzavřela do sebe a začala jakýsi jiný život. Vee mi byla velmi sympatická, v tomo stylu psaní s ní rozhodně nešlo nesoucítit a neprožívat celý příběh s ní, nesdílet její myšlenky.
Hrdinku doprovází zvláštní kamarád Rollins, kolem kterého si Vee začne brzy klást tajemné otázky. Nechybí ani mladší sestra, se kterou to má Vee těžké, hlavně kvůli smrti několika jejích kamarádek. Jejich otec je dětský chirurg, který tráví většinu času v nemocnici, tudíž je na Vee, aby zaujala roli matky. A v neposlední žadě se v příběhu objeví nový chlapec, který si ihned získá dívčino zalíbení…

Kniha se mi rozhodně velmi zalíbila. Byla jsem nucena číst dál a dál, abych věděla, jak to dopadne. Přečetla jsem ji během dvou dnů, což je mi docela líto, protože takovou knihu bych četla ještě dál. V krátkých chvílích byl okamžitě vystižen charakter postav a já jsem hned věděla, jestli tu postavu budu mít ráda nebo ne, přesto byly zvraty tak silné, že semůj názor brzy změnil. Příběh se vyvíjel nečekaným směrem. Žádná část nebyla příliš rozepsaná, ani příliš rychlá. Jen jsem možná čekala, že ta chvíle, kdy Vee bude vidět očima vraha, bude o trochu delší, než byl ve skutečnosti. Ale i tak to bylo vystižené přesně podle mých představ, neusekané a hodně zajímavé.


Hodnocení: 4/5
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | Web | 12. října 2012 v 21:51 | Reagovat

Dobrá recenze, na knížku se určitě podívám u nás v knihovně a pečlivě si ji pročtu. Je rozhodně zajímavá :)

2 Neilin/Aranis Neilin/Aranis | Web | 13. října 2012 v 10:37 | Reagovat

fakt to vypadá zajímavě,určitě se kouknu :D

3 Klarisa... Klarisa... | Web | 10. ledna 2013 v 16:34 | Reagovat

nemůžu s tebou nic jiného než souhlasit. Tuhle knihu jsem před pár dny začala číst a je úžasná. krásně napsaná (taky myslím, že v tom hraje roli to, že je to v přítomném čase což je neobvyklé) Hodně mě zaujala a zbývá mi ji jen dočíst :D :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama