Čtení může pomáhat!

9. listopadu 2012 v 11:00 | autor: Veru |  Zajímavé literární stránky
Někdy slýchávám od méně inteligentního okolí, že čtení není příliš k něčemu dobré. Že nikomu neprospěje, že ničemu nepomáhá. Já je však přesvědčím o opaku. Čtení může pomáhat i lidem, kteří to potřebují. A může jim pomoct každý čtenář z řad dětí. Každý čtenář za pomoci projektu Čtení pomáhá.
Projekt funguje již od dubna 2011, tudíž víc jak rok a příhlásilo se do něj už téměř sto tisíc dětí pouze za první rok. Čtení pomáhá každý ten rok rozdá až 10 miliónů korun pro dobročinné účely.
Je to jednoduché. Vaším úkolem je pouze se registrovat a pak už jen číst a číst a číst. Poté vyplníte o knize krátký kvíz, za kterou přibydou peníze na vše bankovní konto. V seznamu charit potom můžete peníze po hodnotě 50Kč vložit na účet různých charit.
Knihy jsou rozděleny do kategorií podle věku čtenářů. A to první stupeň základní školy, druhý stupeň základní školy a nižší stupeň víceletého gymnázia a střední školy a vyšší stupeň víceletého gymnázia. Vkaždé kategorii najdeme více jak 20 knih.
Překvapivě nalezneme seznam knih pod odkazem Knihy. Knihy které budou lze k otestování vybírá odborná komise, které čelí Zdeněk Svěrák. Když si vybereme knihu, kterou jsme četli a chceme se s ní otestovat, spustí se test, na který máte 5 minut. Obsahuje 4 otázky a na všechny musíte odpovědět správně.
Pokud se vám nepodaří vyplnit test správně napotřetí, můžete ho opakovat až za týden. Za správně vyplněný test získáváte 50Kč na účet.
Žádný z testů nesmíte dělat dvakrát, když ho splníte, už ho vyplňovat tedy nemůžete.
Charit, do kterých pak přispějete, se vždy nachází minimálně deset. Vždy se dozvíte na co budou vámi vložené peníze určené, kolik ještě zbývá vybrat a kolik už bylo získáno.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Taychi Taychi | Web | 10. listopadu 2012 v 23:02 | Reagovat

Znám a jednu dobu jsem stránku navštěvovala, teď už ji nenavštěvuji, ale zase začnu :-)

2 Terka Terka | E-mail | Web | 13. listopadu 2012 v 19:13 | Reagovat

O stránce jsem na jejím počátku slyšela na jedničce, dívala jsem se na ni, ale ještě jsem se jí nezúčastnila a tak si teď tak říkám: Už budu plnoletá, tak bych mohla začít, ne? Já vím, že to není jen pro plnoleté, ale měla jsem z toho trochu strach i když nevím proč.. nevadí, vůbec neposlouchej, co to tu žvaním.. já jen kecám a kecám... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama