Vládcem Dračích jezdců- Christopher Paolini!

25. listopadu 2012 v 12:00 | autor: Veru |  Životopisy slavných spisovatelů

"Nechť vaše meče zůstanou vždy ostré!"

Věta, kterou zná každý fantasy nadšenec. Jejím autorem je světoznámý mladý autor fantasy tetralogie Odkaz dračích lezdců, jehož dílo ovládlo svět a záskalo si milióny fanoušků. 28 letý americký spisovatel Christpher Paolini.

Christopher Paolini se narodil 17. listopadu (ve znamení štíra) 1983 v Kalifornii.
Většinu svého života prožil se svými rodiči, mladší sestrou Angelou a dvěma zvířaty (kočkou Otis a kokršpanělkou Annie) v Montaně na Paradise Valley, kde žije nadále. On i jeho sestra byli vzděláváni doma svými rodiči. Několik let strávil v Anchorage na Aljašce.
Již od mládí se věnoval psaní, psal většinou krátké příběhy, rád chodíval do knihovny a četl fantasy knihy. Jeho velkou inspirací byla hudba, především klasika, poslouchal např. Beethovena. Už v jedenácti letech toužil potom, že napíše fantasy knihu.
Brzy se mu přání splnilo v patnácti letech napsal Paolini svou první verzi Eragona. Tehdy ale neměl zájem ji publikovat, psal hlavně pro radost. Když po několika letech verzi upravil a dal ji nahlédnou rodině, všichni byli nadšení. Paolini zpracoval grafickou úpravu a brzy kniha vyšla v jejich rodinném nakladatelství- Paolini International LLC. Poté vyšla i ve větších nakladatelstvích. Paolini prezentoval svoji knihu na několika středních knihách a to ve středověkém kostýmu. Byl přeložen do několika jazyků a získal si obrovský ohlas fanoušků.

"Ať hvězdy nad tebou bdí." - Arya


Některé z postav byly inspirované jeho okolím. Nejdřív chtěl sám sebe stylizovat do hlavního hrdiny knihy- Eragona- ale postupem času tento nápad upustil, jelikož kniha změnila směr. Jednu z postav ztvárnila jeho sestra, přesněji kořenářku a čarodějnici, stejně jako jeho sestra, se jménem Angela. Velkou inspirací pro něj také byla nádherná příroda, která se rozléhala kolem jeho domova. Jedna scenarie z Eragona byla inspirována kopcem Beartooth Mountains.
Proslavil se právě světovým bestsellerem- sérií Odkaz dračích jezdců (Eragon, Eldest, Brisingr). Původně měl být Brisingr závěrečným dílem, ale nakonec se na amerických trzích v listopadu 2011 objevil i čtvrtý díl- Inheritance (znamená Dědictví). V České republice se ho čtenáři dočkali v březnu 2012. Mimo samotných knih vznikl i Průvodce po Alagaësii.
Příběh vypráví o farmářském chlapci jménem Eragon, který najde v horách kámen. Brzy se z něj vyklube dračí mládě Safira. Společně pak zažijí spoustu dobrodružství, jelikož Eragon má předurčení převzít břímě Dračích jezdců…
Legendární dobrodružství se odehrává v říši zvané Alagaësia.Zdroje obrázků:

Životopis zpracovala Veru (NikaRoovy) z blogu nika-roov.blog.cz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 27. listopadu 2012 v 16:38 | Reagovat

Je to skvelý spisovateľ, mám jeho knihy veľmi rada a skvele sa čítajú :-)

2 Terka Terka | E-mail | Web | 28. listopadu 2012 v 20:55 | Reagovat

Jeho knihy mě hrozně lákají a těším se na Vánoce, kdy je dostanu v PDFku :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama